Najciekawsze szwajcarskie marki

Szwajcarski zegarek to obecnie bardzo pojemna kategoria, w której mieści się ogromna liczba producentów. Są to firmy nastawione na klasyczne szwajcarskie wartości zegarmistrzowskie, czyli łagodną elegancję w połączeniu z nieskazitelną i precyzyjną jakością wykonania, jak również marki nowocześniejsze, oferujące nam głównie ciekawy styl sportowy i więcej funkcji niż szwajcarski scyzoryk. Tym niemniej, trzy najpopularniejsze marki szwajcarskich czasomierzy to cały czas absolutna awangarda wśród producentów zegarków. Podczas poszukiwań idealnego zegarka, właśnie na te marki warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności. O jakich firmach mówimy?

Tissot

W niewielkiej szwajcarskiej miejscowości Le Locle, rok 1853 przyniósł wydarzenie wtedy tak naprawdę niezauważone, ale niesamowicie brzemienne w skutkach. Założono wtedy bowiem pierwszą manufakturę zegarków marki Tissot. Ich producent wyszedł z założenia, że będzie produkował zegarki ekskluzywne przeznaczone głównie na eksport, przede wszystkim do rosnącej klasy milionerów w Ameryce i dla rosyjskiej arystokracji. Nie do końca typowe wzornictwo, jakie prezentowały pierwsze modele Tissot, szybko zdobyło jednak rozgłos także na lokalnym rynku i manufaktura zaczęła szybko rosnąć.
Do dzisiaj marka Tissot prezentuje ciekawe, wyróżniające się na tle konkurencji wzornictwo. Oprócz modeli ekskluzywnych, które kiedyś miały być w zasadzie jedynymi produktami marki, Tissot oferuje nam też wiele solidnych i wciąż pięknych propozycji zegarków, w cenie do tysiąca złotych. Są to zegarki zarówno męskie jak i damskie. Wybierać można pomiędzy czasomierzami kwarcowymi i automatycznymi, chociaż te drugie są niewielkim fragmentem oferty.

Longines

Wyjątkowo popularna w naszym kraju marka Longines powstała znacznie wcześniej, bo w 1832 w Saint-Imier. Ambicje jej twórców zależały też wyraźnie od zaspokajania potrzeb arystokracji. Longines od samego początku uparcie zajmował się dokładnym mierzeniem czasu. Już pierwsze lata działalności firmy powiązały ją z powoli rozwijającym się wtedy sportem, a także z różnego rodzaju biciem rekordów. To właśnie marka Longines mierzyła czas przelotu nad Oceanem Atlantyckim, kiedy dokonywał tego Lindbergh. Longines mogło się poszczycić także mianem oficjalnego chronometrażysty Igrzysk Olimpijskich oraz popularniejszych w tamtym czasie końskich gonitw.
Sportowy charakter marki Longines jest cały czas bardzo ceniony w dużej mierze dlatego, że eleganckie zegarki tej szwajcarskiej marki pasują znakomicie do garnituru, ale nie są przesadą w połączeniu z codziennymi stylizacjami.

Oris

Zegarki szwajcarskie to także marka Oris. Jest to marka stosunkowo młoda, ponieważ pierwsze zegarki Oris zobaczyliśmy dopiero w 1904 roku. Tym niemniej, jest to marka przebojowa. Znana jest z tego, że wykorzystuje tylko najwyższej klasy mechanizmy oraz wprowadza do swoich zegarków ciekawe technologie dodatkowe. To właśnie zegarki Oris po raz pierwszy zaprezentowały światu mechaniczną metodę pomiaru głębokości stosowaną do dzisiaj.

Sprawdź również ofertę zegarków na: https://www.karkosik.pl/749-zegarki-szwajcarskie