Zaparcia na wakacjach – co robić?

Wakacje to czas beztroski i wypoczynku. I dobrze by było, gdyby kojarzył nam się wyłącznie z pozytywnymi momentami. Niestety nawet w czasie wymarzonego urlopu może dopaść każdego z nas konieczność zmierzenia się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, które odbierają całą radość wakacyjnej beztroski. Jedną z nich są zaparcia.

Trudności z wypróżnianiem bardzo często pojawiają się w podróży. Wpływ na to ma kilka czynników, związanych przede wszystkim ze zmianami w codziennym rytmie dnia, będącymi naturalnym następstwem większej ilości czasu wolnego. Jak wyeliminować zaparcia i cieszyć się wakacjami bez żadnych uciążliwych dolegliwości?

Jak powstają zaparcia?

Zaparcia są zjawiskiem niezwykle powszechnym i dotyczą osób w każdym wieku. W zależności od długości trwania trudności z wypróżnianiem rozróżniamy zaparcia doraźne, występujące sporadycznie, oraz zaparcia przewlekłe o charakterze długotrwałym. Przyczyny powstawania obydwu rodzajów zaparć zazwyczaj są takie same.

Najczęściej dotyczą one niewłaściwej diety, niewystarczającego nawadniania organizmu oraz zbyt małej aktywności fizycznej. Rzadziej ich pojawienie się ma związek ze schorzeniami w obrębie układu pokarmowego, czy też zażywaniem niektórych leków.

Trudności z wypróżnianiem zawsze wiążą się z dyskomfortem, przez co są zaliczane do uciążliwych dolegliwości. Nie inaczej jest wówczas, kiedy pojawią się podczas urlopu, czyli z założenia czasu przyjemnego wypoczynku i beztroski. Zaparcia w podróży są częstą przypadłością.

Zmiana diety wynikająca ze spożywania produktów często wysoko przetworzonych, połączona z mało aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu i zazwyczaj niewystarczającym nawadnianiem, spowalnia metabolizm i zaburza pracę jelit, co w rezultacie skutkuje powstawaniem zaparć. Aby nie zepsuć sobie wakacyjnego nastroju niepotrzebnymi dolegliwościami, warto do urlopu odpowiednio się przygotować, pakując do swojej walizki środek przeczyszczający, np. lek roślinny na zaparcie doraźne, jakim jest Xenna Extra Comfort.

Xenna Extra Comfort – poczuj wakacyjny luz

Zatwardzenie, wzdęcia i towarzyszący im ból brzucha to ostatnie, o czym marzy każdy z nas podczas wakacji. Dlatego kiedy tylko się pojawią, musimy działać natychmiast, sięgając po lek na zaparcia doraźne, jakim jest Xenna Extra Comfort (Xenna tabletki). Xenna Extra jest lekiem zawierającym składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Substancja czynna senesu zostaje uwolniona dopiero w jelicie grubym, tak więc górna część układu pokarmowego pozostaje nietknięta.

Lek zamknięty w łatwych do połknięcia, powlekanych tabletkach w dyskretny sposób zwalcza zaparcia, przynosząc ulgę. Xenna Extra wspomaga pracę jelit i zwiększa wydzielanie śluzu oraz powoduje wzrost wydzielania wody i elektrolitów do światła jelita, co powoduje zmiękczenie stolca.