Wybielanie zębów – czy warto?

Piękny uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Któż z nas nie chciałby mieć pięknych, białych zębów? To pytanie czysto retoryczne. Jednak nie zawsze mamy takie szczęście i niestety nasze zęby mają przebarwienia w postaci brzydkiego, pożółkłego koloru. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna oferująca wybielanie zębów. Czy warto zainwestować w wybielanie zębów? Czy daje ono dobre rezultaty? O tym wszystkim można przeczytać w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury, bo warto!

Przyczyny przebarwień

Przebarwienia są efektem gromadzenia barwników na powierzchni szkliwa lub w tkankach twardych zęba. Ich przyczyną mogą być choroby genetyczne, zaburzenia hormonalne i funkcjonowania trzustki. Jednak zazwyczaj przyczyną przebarwień jest dieta i sposób życia, a więc mocna herbata, kawa, czerwone wino, soki, a nawet niektóre zioła. Ponadto palenie papierosów także oddziałuje na żółknięcie zębów.

Wybielanie zębów

Możemy zdecydować się na wybielanie samodzielne wybielanie zębów albo w gabinecie kosmetycznym. Środki wybielające dostępne w aptekach są skuteczne tylko do delikatnego wybielania zębów albo podtrzymania efektu uzyskanego w gabinecie stomatologa. Z dużymi przebarwieniami najlepiej wybrać się do specjalisty. Dentysta korzysta z substancji zawierających duże stężenie nadtlenku wodoru i jest to bardzo skuteczne wybielanie.

Oczywiście warto zdecydować się na wybielanie zębów, ponieważ możemy uzyskać piękny, zdrowy uśmiech. Wybielanie w gabinecie trwa krótko, a efekt zazwyczaj utrzymuje się przez dłuższy czas.

Kiedy nie można wybielać zębów?

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wybielanie zębów, gdyż istnieją różne przeciwwskazania do tego zabiegu. Wśród nich są: młody wiek – poniżej 16 roku życia, ciąża, choroby dziąseł, nadwrażliwość zębów, pękniecie szkliwa, alergia na substancje wybielające, próchnica, paradontoza.

Zabieg

Piękny, biały uśmiech to nasze marzenie. Z powodu zżółkniętych zębów mamy mnóstwo kompleksów. Zdecydowaliśmy się podjąć działanie i iść na ich wybielanie. Niestety nie mamy odłożonych środków finansowych, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Czy brak oszczędności musi być przeszkodą w realizacji naszego marzenia? Czy istnieje jakieś rozwiązanie takiej sytuacji? Pomocne mogą być pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich podstawowa zaleta to szybka dostępność. Nie mniej ważną ich cecha jest możliwość spłaty w niewielkich ratach dopasowanych do naszych potrzeb. Pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu powinniśmy podchodzić do tego zobowiązania bardzo odpowiedzialnie. Warto przemyśleć, czy pożyczki online nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego.