Magia prostoty, czyli biżuteria srebrna dla każdego

Choć zwykło się mawiać, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet, niestety ich szczęśliwymi posiadaczkami są raczej nieliczne panie. Zdecydowana większość zamiast diamentów wybiera biżuterię, która – mimo że równie efektowna – jest dużo tańsza. Biżuteria srebrna, bo niej mowa, doskonale sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Zakładana do wieczorowych sukni lśni blaskiem, przyciągając spojrzenia niczym ta wykonana z prawdziwych diamentów. A przy tym nie rujnuje domowego budżetu. Dowiedzmy się czegoś więcej na jej temat.

Srebrna tajemnica

Srebro to metal, który od dawna i z wielkim powodzeniem wykorzystuje się do produkcji biżuterii. Tańsze od złota, za to o wiele bardziej odporne na zarysowania i zniszczenia, doskonale sprawdza się jako surowiec umożliwiający wytwarzanie wszystkich rodzajów biżuterii – od kolczyków poprzez pierścionki, łańcuszki, wisiorki aż po broszki, sygnety i spinki. Duża plastyczność wraz z uniwersalnością umożliwiającą efektowne łączenie srebra z innymi surowcami oraz kamieniami sprawia, że biżuteria srebrna od lat cieszy się nieustającą popularnością. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

W salonach i sklepach jubilerskich, jak na przykład Picky Pica, biżuteria srebrna dostępna jest w tak wielu wzorach, że często jej zakup sprawia klientowi niemały kłopot – no bo jak spośród tylu lśniących drobiazgów wybrać jeden? Na szczęście ceny biżuterii srebrnej są na tyle niskie, że wcale nie trzeba ograniczać się do zakupu wyłącznie jednego elementu. Domowy budżet w zdecydowanej większości przypadków bez trudu udźwignie wydatki związane nawet z zakupem całego kompletu biżuterii.

Srebrny blask dla każdej z nas!

Niskie ceny i niezwykle szeroki asortyment sprawiają, że zakup biżuterii srebrnej to dla każdej kobiety prawdziwa przyjemność. Pomimo ogromnego wyboru ozdób wykonanych ze srebra zakup właściwej biżuterii może się okazać nie do końca prosty. Poza decyzją dotyczącą kształtu i ostatecznego wyglądu biżuterii należy bowiem uwzględnić również jej jakość. Co prawda na rynku nie brakuje firm, w których – jak na przykład we wspomnianej wcześniej Picky Pica – biżuteria srebrna odznacza się wysoką jakością gwarantującą jej wytrzymałość, jednak istnieją też takie, które niestety nie mogą się nią poszczycić.

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupów? Oczywiście na symbol próby. W przypadku srebra najwyższej jakości jest to 925. Próba powinna znajdować się na każdym elemencie wykonanym z prawdziwego srebra. W zależności od wielkości ozdoby może być bardziej lub mniej widoczna. Zawsze jednak powinna być na nim wybita. Prawdziwe srebro poza próbą poznamy też po tym, że w odróżnieniu od innych metali i surowców w kontakcie z wodą czy też potem obecnym na skórze nie ciemnieje. Niestety jeśli kupimy biżuterię, który tylko udaje srebrną, możemy spodziewać się tego, że niedługo nacieszymy się jej blaskiem, a w miejscu jej kontaktu ze skórą pojawi się ciemna plama.

Aby uniknąć tego rodzaju przykrych sytuacji, warto korzystać z ofert znanych polskich marek, jak na przykład Picky Pica. Biżuteria srebrna znajdująca się w asortymencie sklepu wyróżnia się nie tylko bardzo dobrą jakością, ale też niezwykle efektownym wyglądem. Wśród przygotowanych propozycji można znaleźć zarówno biżuterię nawiązującą do nieśmiertelnej klasyki, jak i biżuterię nowoczesną – idealną dla każdej modnej kobiety.