Wszystkich Świętych – nie tylko magiczny, ale i kosztowny czas

Wszystkich Świętych to wyjątkowy czas, bowiem jest to idealna okazja do tego, by się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o bliskich, których już z nami nie ma. W dniach 1 i 2 listopada cmentarze wyglądają wyjątkowo magicznie i pięknie, zwłaszcza wieczorem, kiedy rozświetla je blask palących się zniczy. To „światełko” jest symbolem naszej pamięci o zmarłych. Wybierając się, zatem na groby naszych bliskich, powinniśmy pamiętać o zniczach, a także o kwiatach.

Wszystkich Świętych – o czym warto pamiętać?

Jeśli mamy taką możliwość to zawsze warto wybrać się na cmentarz kilka dni wcześniej i groby odpowiednio uprzątnąć. Na czystym grobie dekoracje w postaci kwiatów i zniczy z pewnością będą prezentowały się znacznie efektowniej. Poza tym, jeśli planujemy zakupić wiązanki, wieńce czy stroiki, to również możemy je wcześniej przywieźć, aby w dniu Wszystkich Świętych na spokojnie wybrać się na cmentarz i zapalić symboliczne znicze.

Sklepy z roku na rok oferują nam coraz bogatszy wybór kwiatów, stroików oraz zniczy na Wszystkich Świętych, jest więc w czym wybierać. Warto przy tym zauważyć, że ceny tych produktów bywają bardzo różne. Mogą wahać się od kilku złotych do nawet kilkudziesięciu za znicz. Jeśli mamy zamiar odwiedzić kilka grobów i na każdym zapalić świeczkę, to ich koszt może być całkiem spory. Aby nieco zminimalizować koszty, znicze i kwiaty na cmentarz możemy kupić klika dni wcześniej w dyskontach lub supermarketach, które oferują je w atrakcyjnych cenach.

Gdzie można kupić znicze w niskich cenach?

Po znicze warto wybrać się chociażby do Lidla. Dostaniemy tutaj duży ich wybór i to w atrakcyjnych cenach. Ceny zniczy zaczynają się od 1,99 zł za mały, szklany znicz parafinowy. Za nieco większe zapłacimy 3,49 zł – za mały znicz serce, czy też 4,00 zł – za znicz szklany mała kula. Duże znicze kosztują w granicach 15 zł (np. duży znicz szklany łezka), zaś za duży znicz ze zdobieniami trzeba będzie zapłacić 19,99 zł.

Duży wybór zniczy w różnym przedziale cenowym dostaniemy też w Kauflandzie. I tak, za znicz Ramka Mala, którego wysokość wynosi 26 cm, zapłacimy 7,99 zł, z kolei za lampion szklany dzika róża (35 cm) – 9,99 zł. Niezwykle efektownie prezentuje się lampion Drzewko, którego czas palenia wynosi 48 h, ale kosztuje już 29,99 zł. Możemy też zapatrzeć się w zestaw 6 małych zniczy szklanych zalewanych w cenie 9,99 zł lub kupić po prostu wkłady parafinowe za 2,99 zł za sztukę.

Bogatą ofertę zniczy posiada również Carrefour. Dostaniemy tutaj duży wybór wykładów, których cena zaczyna się od 2,29 zł., małe szklane znicze, które kupione w zestawie będą nas kosztowały poniżej złotówki za sztukę, a także duże efektowe, eleganckie i okazałe lampiony.
Przepięknie wykładają znicze Drzewka na wkład LED, które kosztują 39,99 zł za sztukę czy też znicz Kapliczka, również z wkładem LED, za 24,99 zł. Wybór zniczy w Carrefourze jest znacznie większy, każdy więc z pewnością znajdziecie coś odpowiednio do swoich potrzeb i zasobu portfela.

Poza zniczami każdy ze sklepów oferuje też duży wybór kwiatów, wiązanek i stroików na cmentarz. Warto zakupić je nieco wcześniej, by mieć większy wybór.