Własna gra karciana? To łatwiejsze niż Myślisz!

Rynek gier karcianych to branża, która z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Taki stan rzeczy jest uzasadniony, gdyż karcianki jak i planszówki przeżywają swój renesans, a zapotrzebowanie na nie jest ogromne. Ale czy twórcy wykorzystali już wszystkie pomysły? Czy jest na rynku miejsce na nowe gry karciane? Odpowiedź brzmi – Oczywiście!

Masz marzenia? Chcesz stworzyć grę planszową? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Nie bój się dążyć do realizacji swoich marzeń. Chcesz stworzyć własną grę karcianą, to nie wahaj się i po prostu zacznij działać! Cały proces rozpoczyna się w Twojej głowie. Pomysłów może być mnóstwo, a inspiracji można doświadczyć na każdym kroku. Jeśli jednak, pomysł na grę kiełkuje w Twojej głowie już od dłuższego czasu to koniecznie zadbaj o jego dopracowanie. Warto puścić wodzę fantazji i stworzyć naprawdę ciekawy projekt, który wzbudzi poruszenie wśród odbiorców.

Konkurencja nie śpi – warto zbadać rynek!

Podczas pracy nad własną grą, powinniśmy się zapoznać z tym, co oferuję nam w tej kwestii konkurencja. Wbrew pozorom czasy, w których gry karciane kojarzone były jedynie z pokerem odeszły w zapomnienie.

Przeszukując rynek, można natknąć się na mnóstwo różnych odmian gier, w których rozgrywkę prowadzimy za pośrednictwem kart do gry. Mamy tu zatem wszelakie gry bazujące na mechanikach dobrze znanych z klasycznych gier karcianych typu makao czy remik. To gry karciane bazujące na  prostych zasadach, bardzo przystępnych ale dość jałowych w odbiorze. Dlatego oprócz tego typu gier mamy rozgrywki fabularyzowane, w których najczęściej wcielamy się w określonego bohatera i walczymy z naszymi oponentami. Taki rodzaj gier karcianych często sytuuje swoją fabułę w przestrzeniach fantasy. Jeśli jednak ten rodzaj operowania kartami do gry Cię nie przekonuje, to może warto sprawdzić gry quizowe? To świetne rozwiązanie na imprezy czy wspólne wieczory z rodziną. Prostota rozgrywki i wiele mechanik związanych ze wspólną interakcją, owocują tym, że ten rodzaj karcianek świetnie się sprzedaje.

Jak widzisz, rodzajów gier karcianych jest mnóstwo, dlatego ważne jest, aby tworzona przez Was gra była ciekawa i oryginalna! Bądź kreatywny i nie daj ponieść się rutynie!

Wyróżnij się jakością!

Jeśli już zdecydujemy się, jaką grę chcesz stworzyć, to zwróć szczególną uwagę na jakość jej wykonania. Nie chcesz bowiem, żeby Twoje karty do gry po jednej rozgrywce były nie do użytku. Co zapewni trwałość Twojej karciance? Oczywiście najwyższa jakość surowców używanych do produkcji kart. Mowa tu o papierze o wysokiej gramaturze pokrytym lakierem dyspersyjnym. Jeśli Twoje wymarzone dzieło ujrzy światło dzienne to powinno być dopieszczone w najdrobniejszym szczególe. W tym celu swoją grę opakuj w wyjątkowe pudełko. Postaw na oryginalność i użyj metalowej puszki czy drewnianej szkatułki, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją grę.