Jakie akcesoria survivalowe powinieneś posiadać?

Wybierając się w podróż, warto przygotować się na wszelkie przygody. Nawet w mieście mogą nam przydać się akcesoria survivalowe, wszak nie bez powodu ukuto wyrażenie „miejska dżungla”. Dlatego też zajmiemy się teraz gadżetami, które sprawdzą się zarówno na łonie natury, jak i w centrum metropolii.

Wśród dostępnych na rynku akcesoriów survivalowych większość jest zaprojektowana, by być możliwie uniwersalna. Dzięki temu sprawdzają się nie tylko podczas okazjonalnego biwaku.

Wielofunkcyjne narzędzia – scyzoryk i multitool

Jeśli chodzi o uniwersalne akcesoria survivalowe, nie sposób nie wspomnieć o scyzorykach i multitoolach. Są to narzędzia które przydadzą się zarówno podczas rozbijania obozu, naprawy roweru, jak i przy otwieraniu butelki.

Z tych dwóch rodzajów gadżetów to scyzoryk jest bardziej kompaktowy i uniwersalny, ale multitool z pewnością sprawdzi się lepiej przy bardziej technicznych operacjach. Z jego pomocą łatwiej naprawimy zepsute urządzenie, bądź dokręcimy śrubę.

W przypadku gdy nie chcemy obciążać się dodatkowym narzędziem, możemy rozważyć zaopatrzenie się w kartę przeżycia. Wybierając ją, otrzymujemy funkcjonalność scyzoryka, zawartą w gadżecie o rozmiarach karty kredytowej. Z łatwością schowamy ją do portfela i zapomnimy o niej do czasu gdy stanie się potrzebna.

Naczynia kempingowe na co dzień

Wśród akcesoriów survivalowych sprawdzających się również w miejskich warunkach, wyróżniają się naczynia kempingowe. Już same sztućce pozwolą nam zabrać ze sobą bardziej zróżnicowane zapasy na wycieczkę. W zależności od naszych preferencji, talerz i miska również mogą się przydać, a już na pewno znajdziemy wiele zastosowań dla kubka.

Szeroki wybór naczyń gwarantuje nam, że dobierzemy coś pod nasze potrzeby. Niezależnie czy interesuje nas pełen zestaw na biwak pod gołym niebem, czy zwykły kubek na herbatę w trasie, z pewnością będziemy w stanie znaleźć coś dla nas.

Poza omawianymi tu gadżetami, znajdziemy także wiele innych akcesoriów survivalowych, przydatnych nie tylko w dziczy. Za przykład można tu podać wieczną zapałkę, wodoszczelną latarkę, czy stylową bransoletę, będącą jednocześnie zapasem linki. Są one wszystkie zaprojektowane, by sprawdzić się w ciężkich sytuacjach, co znaczy, że tym trudniej będzie im zaszkodzić w codziennym użytkowaniu.

Akcesoria survivalowe to nie tylko domena wielbicieli ekstremalnych wrażeń. Przydadzą się one każdemu, nie tylko w podróży, ale i na co dzień. Dlatego też warto zastanowić się, które z tych gadżetów i nam ułatwiłyby życie. Możemy na tym wiele zyskać i ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie.

Napisane Przez: Gokajak.com