Suchy szampon do włosów – alternatywa dla tradycyjnych szamponów

Mycie włosów to jeden z elementów codziennej higieny. Odkryciem ostatnich lat jest suchy szampon do włosów, czyli wyjątkowy preparat dla wszystkich zabieganych kobiet, który pozwoli doprowadzić naszą fryzurę do idealnego stanu w dosłownie klika chwil! Co warto wiedzieć o suchym szamponie do włosów i jakie korzyści wiążą się z jego stosowaniem?
Wszystko co musisz wiedzieć o suchym szamponie do włosów

Codzienne mycie włosów nie jest zalecane dla ich zdrowia. Doskonałą alternatywą jest w tym przypadku suchy szampon do włosów, który pozwoli nadać naszym włosom większą objętości, lśniącego i przede wszystkim świeżego wyglądu oraz ułatwić modelowanie fryzury. Taki szampon jest w szczególności zalecany osobom będącym w ciągłym biegu lub często podróżującym, ponieważ jak wiadomo, będąc w dalekiej trasie nie zawsze mamy możliwość pełnego zadbania o swoją higienę.

Suchy szampon idealnie sprawdza się przy włosach mających tendencję do szybkiego przetłuszczania się, jak i u osób z grzywką, która nie zawsze jest łatwa w modelowaniu. Do jego użycia nie jest konieczna woda, a mimo to gwarantuje on uczucie świeżych i lekkich włosów. O zaletach stosowania suchego szamponu możemy przekonać się także zimą, kiedy to noszone przez nas czapki potrafią skutecznie elektryzować nasze włosy oraz tworzyć efekt tak zwanego „ulizania”.

Jak działa suchy szampon do włosów oraz jak go stosować?

W suchych szamponach do włosów zawarta jest skrobia, która absorbuje sebum, co w efekcie sprawia, że nasze włosy są odświeżone, mniej przetłuszczone oraz puszyste bez używania tradycyjnych szamponów. Zaleca się wybieranie produktów ze skrobią ryżową, ponieważ ma ona lepsze parametry pozwalające pochłaniać nadmiar sebum niż skrobia ziemniaczana.

Stosowanie suchego szamponu do włosów jest niezwykle proste. Wystarczy wstrząsnąć pojemnik przed użyciem, nałożyć na ramiona ręcznik (nie jest to konieczne), a następnie z odległości około 20-30 cm rozpylić kosmetyk równomiernie u nasady naszych włosów. Następnie szampon należy pozostawić na kilka minut, a po upływie tego czasu wmasować jego nadmiar we włosy oraz dokładnie rozczesać.

Należy jednak pamiętać, że suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego szamponu  niezbędnego do higieny skóry głowy oraz włosów. Suchy szampon stosowany w nadmiarze może nieco przesuszać nasze włosy, dlatego też powinniśmy używać go sporadycznie lub w wyjątkowych sytuacjach. Na uwadze miejmy również, że na rynku dostępnych jest wiele różnych szamponów do różnego rodzaju włosów. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z oferowanym asortymentem, aby znaleźć produkt idealny dla swoich włosów.
Suchy szampon to zatem idealna alternatywa dla szamponów tradycyjnych. Prosty w użyciu błyskawicznie sprawi, że nasze włosy na nowo odzyskają swoją puszystość oraz blask. A co najważniejsze, dzięki niewielkim rozmiarom możesz mieć go zawsze przy sobie w swojej torebce!