Indywidualny projekt etui na telefon – krok po kroku

Nikt nie lubi ginąć w tłumie identycznych postaci. Próbujemy wyróżnić się ubiorem, nietypowymi fryzurami, biżuterią i dodatkowymi akcesoriami. Jedni stawiają sobie za cel sprostanie wymogom aktualnej mody, inni idą pod prąd i hołdują awangardowym nurtom. Zaprezentujemy jeszcze jeden prosty, ale efektowny sposób na podkreślenie swojego indywidualizmu.

Jak to zrobić?

Każdy z nas posługuje się telefonem komórkowym. Towarzyszy nam codziennie, zazwyczaj sięgamy po niego kilka razy w ciągu każdej godziny. Powszechny stał się widok osób wpatrzonych w ekran podczas podróży tramwajem czy autobusem, siedzących na ławce w parku czy przy kawiarnianym stoliku. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez telefonu. Może warto więc poświęcić chwilę na dostosowanie jego wyglądu do naszych upodobań, a jednocześnie zabłysnąć wśród znajomych?

Nie jest to trudne ani drogie. Wystarczy pomysł, dostęp do internetu i chwila czasu. Kreatory etui dostępne na stronach producentów mają za zadanie uprościć ten proces i sprawić, aby był on maksymalnie intuicyjny.

Na wstępie musimy wybrać producenta naszego telefonu i określić jego model. To ważne, ponieważ urządzenia o pozornie podobnych wymiarach mogą różnić się szczegółami. Istotne jest rozmieszczenie otworów na kamery, mikrofony i przyciski. W następnym kroku wybieramy rodzaj etui i w tym miejscu warto się zastanowić czy priorytetem będzie dla nas jak największa ochrona urządzenia przed uszkodzeniami, czy wolimy dyskretne etui niezaburzające kształtów i proporcji opracowanych przez projektantów.

Po określeniu parametrów technicznych czas przejść do najprzyjemniejszej części – zaprojektuj etui! Na początek warto przejrzeć kolekcje gotowych wzorów. Już sam wybór kategorii potrafi przyprawić o zawrót głowy. Znajdziemy zarówno proste motywy kolorystyczne, grafiki nawiązujące do popularnych tytułów kinowych i wykonawców muzycznych, zdjęcia natury, jak i zestawy tematyczne przeznaczone dla miłośników samochodów, zwierząt, czy nawet… pizzy. Jeśli jednak to za mało, zawsze możemy wgrać własny plik, warto jednak przestrzegać zaleceń dotyczących minimalnej rozdzielczości obrazka. Niedopatrzenie na tym etapie może całkowicie zepsuć efekt pracy.

Wyróżnij się!

Niezależnie od tego, czy wybraliśmy coś z wcześniej przygotowanych propozycji, czy też mamy zamiar wykorzystać własne dzieło, warto użyć prostych narzędzi do poprawy kolorów, przeskalowania i zmiany wielkości. Możemy też puścić wodze fantazji i pokusić się o dodanie efektów specjalnych. Jeżeli mamy ochotę na dodanie napisu, to bez problemu dobierzemy odpowiednią czcionkę i jej wielkość. Na koniec pozostaje ocena powstałego dzieła. Przedstawiona na ekranie makieta etui, w wierny sposób odda wynik naszej pracy. Gotowy produkt dotrze do nas w krótkim czasie – cały proces jest szybki i stanowi doskonałą zabawę. Przede wszystkim jednak nasz telefon zyska dzięki niemu jedyny i niepowtarzalny wygląd.