Rękawiczki jako element stroju wieczorowego

kobieta-w-rekawiczkach

Niektóre okazje nie pozostawiają nam wyboru – musimy wyglądać po prostu fantastycznie. Znalezienie idealnego wieczorowego stroju to bez wątpienia zadanie niełatwe. Nawet jeśli uda nam się namierzyć wspaniałą sukienkę, prawdziwym problemem nadal pozostanie kwestia dodatków. Butów, torebki, biżuterii, szala czy rękawiczek.

Aby stylizacja była pełna, musimy odpowiednio ją podkreślić. Choć nie istnieje tutaj jedyne właściwe podejście, niekontrolowany nadmiar z pewnością nie sprawdzi się najlepiej. W dalszej części poniższego artykułu postaramy się opowiedzieć więcej o gustownych, świetnie dobranych akcesoriach, skupiając się rzecz jasna na tytułowej części garderoby. Zapraszamy do lektury.

Rękawiczki wieczorowe wczoraj i dziś

Długie, eleganckie rękawiczki przez wiele lat były niezbędnym dodatkiem do damskiego stroju wieczorowego. Mało tego, dawniej prawdziwe damy prawie nigdy nie opuszczały domu, nie zakrywszy wcześniej dłoni. Dziś ten element ubioru widuje się na premierach filmowych i teatralnych, wystawnych kolacjach, bankietach oraz podobnych imprezach. Tego rodzaju zmysłowy dodatek nadal, jak nic innego, podkreśla wyjątkowość danej chwili, świadcząc równocześnie o dobrym guście danej osoby. I jakkolwiek podczas wyżej wymienionych uroczystości rękawiczki nie są niezbędne, często niezałożenie ich pozostali mogą uznać za rzecz niestosowną.

Do sukienki i kostiumu

W ostatnich czasach obserwuje się wzrost zainteresowania opisywaną częścią garderoby. Panie przychodzą w wieczorowych rękawiczkach na śluby, jubileusze, a nawet nieco luźniejsze przyjęcia. Ten wyszukany zestaw, czyli suknia wraz z butami, torebką i rękawiczkami w tym samym kolorze – mówi osoba reprezentująca polską markę M&Szjest już pewnym standardem. Poza tym zakryte dłonie i przedramiona świetnie zgrywają się również ze stylowymi kostiumami. Dzięki temu takie rękawiczki są bardziej uniwersalne, niż można by sądzić.

Ogromny wybór

Dodatek, jakiemu poświęcamy niniejszy artykuł występuje w rozmaitych odmianach. Chociaż królują tutaj klasyczna czerń i biel, mocno cenione się także inne barwy. Nierzadko spotkać możemy rękawiczki srebrne, niebieskie, fioletowe, czerwone czy różowe. Ponadto, niczym niezwykłym nie są przeróżne zdobienia – mamy na myśli koronki, kokardki, cekiny, ptasie pióra, a nawet szlachetne kamienie. Co równie ciekawe, wieczorowe rękawiczki poza wersja pełną posiadają jeszcze odmianę z jednym palcem.

Specjalne okazje

Modele z małą pętelką na środkowy palec wyglądają o wiele bardziej fantazyjnie, niż wersje klasyczne – dosłownie przyciągają wzrok. Dzięki nim wyeksponować można piękną biżuterię, co w innym przypadku po prostu nie byłoby możliwe. Nie jest to oczywiście wielce praktyczny produkt, który z powodzeniem nosi się na co dzień. I na tym właśnie polega jego wyjątkowość. Nieszablonowe, wieczorowe rękawiczki zakładane tylko na specjalne okazje powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. W końcu to jedyny w swoim rodzaju dodatek – podkreślający udane kreacje i zawsze uświetniający uroczyste wydarzenia.