Przez ile lat można nosić peruki naturalne?

manekiny-z-perukami

Peruki wykonane z włosów naturalnych wyróżniają się wysoką jakością. Dzięki temu mogą być noszone dłużej niż wyroby syntetyczne. Ich dużą zaletę stanowi również to, że bardzo ładnie się prezentują. Na ich trwałość ma wpływ jednak wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę. Przestrzegając właściwych zasad pielęgnacji, można zwiększyć okres użytkowania peruki. W poniższym artykule podpowiadamy, co zrobić, aby dłużej cieszyć się jej wyglądem.

Przed wyborem odpowiedniego produktu należy podjąć decyzję, do czego ma on służyć, tzn. czy będzie wykorzystywany na co dzień, czy tylko podczas ważniejszych okazji. Peruki naturalne można nosić codziennie, ale spanie w nich lub wykonywanie ćwiczeń fizycznych przyczynia się znacząco do osłabienia jakości tych produktów. Dlatego w celu przedłużenia żywotności peruki należy o nią właściwie dbać. Ważny jest również wybór artykułu – najlepiej sprawdzą się wyroby wykonane z włosów, które nie były nigdy poddawane zabiegom farbowania czy rozjaśniania.

Co ma wpływ na trwałość peruki naturalnej?

Peruki naturalne wykonane z wysokiej jakości włosów można nosić od roku do nawet kilku lat. Ten czas zależy m.in. od pielęgnacji, częstotliwości użytkowania, a także warunków, w jakich wyrób najczęściej się znajduje. Konsultant sklepu z perukami Świat Peruk mówi, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu peruki, aby cieszyć się jej ładnym wyglądem przez długi czas: Najważniejszy jest wybór peruki wykonanej z włosów, które nigdy nie były poddawane zabiegom fryzjerskim. Wyroby perukarskie są słabszej jakości niż włosy rosnące na głowie, ponieważ nie mają dostępu do naturalnego odżywienia z cebulek. Dlatego tak ważny jest zakup zadbanych, zdrowych włosów. Przesuszone peruki wymagają częstego mycia i nawilżania, a wszelkie zabiegi przyczyniają się do osłabienia trwałości produktu.

Istotny okazuje się także wybór odpowiedniej bazy, na której powstała peruka. Zbyt grube podłoże nie zapewnia właściwej przewiewności, w związku z czym szybciej się przepaca, co nie działa pozytywnie na stan wyrobu. Z tego też powodu na trwałość produktu mają wpływ uprawiane sporty. Wykonywanie fizycznych ćwiczeń w peruce powoduje, że szybciej się ona przepaca i trzeba częściej myć włosy, co może obniżyć ich trwałość. Niezalecane jest również spanie w wyrobie perukarskim, ponieważ często prowadzi to do splątania czy zmechacenia się włosów i konieczne jest ich dokładne rozczesywanie, grożące wyrwaniem ich z bazy.

Na trwałość peruki naturalnej nie są obojętne także gęstość oraz długość włosów użytych do jej produkcji. Podczas użytkowania włosy wypadają i nie odrastają tak jak na głowie, dlatego po pewnym czasie może się ich wydawać za mało. Konieczne jest wtedy doszycie włosów do bazy lub wymiana peruki na nową. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup wyrobu o nieco wyższej gęstości, niż było to planowane. Na osłabienie trwałości peruki wpływają także zbyt długie oraz krótkie włosy. Pierwsze z nich są narażone na różne uszkodzenia mechaniczne, natomiast drugie są podatne na prześwity. Z tego powodu najlepszą długość stanowią włosy średnie. Aby przedłużyć żywotność peruki, warto zwrócić uwagę również na odpowiednią pielęgnację. Stosowanie właściwych kosmetyków może przyczynić się do zwiększenia trwałości wyrobu.