Dekoracje sypialni. Jakie materiały sprawią, że Twoja sypialnia zyska nowy blask?

Czasem kilka niewielkich i niedrogich zabiegów dekoracyjnych może sprawić, że dane pomieszczenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Bardzo pomocne w wizualnym wykańczaniu są materiały – przeróżne tkaniny i dzianiny. W sypialni nie może zabraknąć materiału pikowanego. Bardzo przyda się do stworzenia pięknych, stylowych dekoracji.

Materiał pikowany – jak wygląda?

Pikowane materiały są bardzo popularne i wykorzystuje się je nie tylko do tworzenia dekoracji, ale również szycia odzieży. Chyba każdy kojarzy pikowane kurtki, kamizelki i płaszcze. Są bardzo modne już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by ludzie mieli o nich szybko zapomnieć. Warto jednak wiedzieć, że pikowany materiał to nie tylko możliwość uszycia odzieży wierzchniej, ale również doskonała rzecz do udekorowania sypialni. Bardzo często stawiamy w takich pomieszczeniach na to, by było przytulnie, by wnętrze wydawało się miękkie. Pikowane tkaniny z pewnością w tym pomogą. 

Wykorzystując dostępne wzory i kolory pikowanych materiałów można stworzyć wspaniałe wnętrze, które da doskonałe warunki do odpoczynku. 

Do czego przyda się pikowana tkanina w sypialni?

  • Najczęściej z tego typu materiałów wykonuje się narzuty na łóżka. Pikówka nadaje się do tego idealnie. Tworzące „piki” przeszycia mogą układać się w różnego rodzaju wzory, dzięki czemu można stosować pikowany materiał we wnętrzach prezentujących różne style. Niezależnie od tego, czy cenisz sobie minimalizm, czy też wolisz bardziej wypełnione wnętrza, pikowaną narzutę na łóżko dopasujesz bez trudu. Jest to przy tym wygodny dodatek, który chroni pościel przed niepotrzebnymi zabrudzeniami w ciągu dnia. 
  • Pikowane materiały mogą być wykorzystywane również do produkcji zasłon. Jeśli przy tym połączysz tekstury obu dekoracji – może z tego wyjść całkiem ciekawa kompozycja. 
  • Jeśli lubisz przytulne wnętrza, to z pewnością nie stronisz od poduszek. Kocha je każdy, kto ceni sobie miękkie, przyjemne dla oka dekoracje. Ozdobne poduszki to jeden z najprostszych sposobów odmiany wnętrza i z pewnością można na nie nałożyć pikowane poszewki. Nie bój się przy tym łączyć wzorów i kolorów, ponieważ nawet minimalistyczne wnętrza nie muszą być nudne. Możesz opierać się na przewodnim kolorze i jeśli urządzasz sypialnię w szarościach, skorzystać z gamy tych kolorów. Możesz również pójść w stronę kontrastów. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pikowany materiał pomoże Ci stworzyć piękne, praktyczne dekoracje.