Czy zmysłowe sukienki mogą zastąpić piżamę?

zmyslowe-sukienki

Wygodna piżama to podstawa dobrego snu. Szukając czegoś odpowiedniego dla siebie wiedz, że w tym segmencie oferta może cię zaskoczyć. Znajdziesz nie tylko bawełniane komplety, ale też zmysłowe sukienki. Jeśli instynktownie chcesz wybrać te pierwsze, zastanów się, czy nie pora na małe zmiany.

Nocna bielizna – praktyczna czy estetyczna?

Ubrania, w których chcemy wypocząć, powinny być w pierwszej kolejności wygodne. Pod tym kątem robimy zakupy tekstylne. Bielizna i odzież nocna to kategoria szczególna. Chcemy, żeby była estetyczna, ale dla wygody nieraz rezygnujemy z tego elementu. Tymczasem producenci potrafią nas zaskoczyć. Zmysłowe sukienki świetnie sprawdzą się w roli bielizny nocnej. Estetycznie wykonane wcale nie muszą być niewygodne. Jakie są atuty tego wyboru? Linia blisko ciała, krój, który nie krępuje ruchów i piękne, energetyczne kolory. W takim wdzianku twoje samopoczucie szybko poszybuje w górę.

Bawełna mniej zdrowa niż myślisz

Naturalne tkaniny takie jak bawełna, są lekkie i przewiewne. Wchłaniają wilgoć i pozwalają skórze swobodnie oddychać. To dlatego większość osób uważa, że elementy garderoby, które nosisz blisko ciała, powinny być wykonane właśnie z bawełny. Tymczasem współczesny przemysł tekstylny opiera się na dużych ilościach środków chemicznych. Na poszczególnych etapach produkcji bawełna ma kontakt z wybielaczami, chemicznymi barwnikami czy chlorem. Finalnie nadal otrzymuje się produkt pochodzenia naturalnego, jednak nie jest on ekologiczny. Wyjątkiem jest bawełna organiczna, którą jednak uprawia się na niewielką skalę.

Tkanina syntetyczna do zadań specjalnych

O włóknach syntetycznych funkcjonuje wiele mitów. To dlatego patrząc na zmysłowe sukienki, zastanawiasz się, czy rzeczywiście stanowią praktyczny wybór. Czasy, gdy syntetyki były gorszej jakości, dawno minęły. Nowoczesne materiały, takie jak poliamid, elastan czy poliester zapewniają większą żywotność i odporność materiału. Co ciekawe, można je łączyć z bawełną i innymi materiałami. Szukasz bielizny nocnej, która nie rozciągnie się po kilku praniach? Wybierz tę z domieszką syntetyków lub w całości wykonaną z takich materiałów. Mikrofibra, czyli mieszanka poliestru i poliamidu od dawna jest obecna w bieliźnie i strojach kąpielowych.

Zmysłowe sukienki, które modelują sylwetkę

Zastanawiasz się, dlaczego seksowne sukienki tak świetnie przylegają do ciała? To zasługa materiałów, z jakich zostały wykonane. Syntetyki lepiej dopasowują się do ciała niż bawełna. Przy produkcji koszulek spełniają więc swoje zadanie nadawania kształtu i podpierania biustu. Z tkanin tego typu nie bez powodu szyje się bieliznę modelującą. To najlepszy dowód na to, że tworzone w laboratoriach włókna wcale nie muszą ustępować jakością bawełnie.

Zmysłowe sukienki stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych piżam. Wygodne i przewiewne doskonale komponują się ze szlafrokiem. Warto dołożyć je do szafki z nocną bielizną.