Poradnik dla osób ćwiczących na orbitreku – jak efektywnie spalać kalorie?

Bieżnia, orbitrek, rowerek, a może wiosła? Trening cardio jest niezwykle skuteczną formą treningu przyspieszającą przemianę materii oraz spalanie kalorii. Trening na orbitreku to doskonała propozycja dla osób zapracowanych, niedysponujących czasem na wyjście do klubu fitness. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak efektywnie wykorzystać orbitrek, aby schudnąć.

Trening na orbitreku w domu

Korzyści z systematycznych treningów na maszynie eliptycznej jest wiele. Orbitrek to maszyna umożliwiająca trening wytrzymałościowo-siłowy. Trenując prawidłowo, możesz jednocześnie spalić tkankę tłuszczową i poprawić wydolność. Regularne treningi na orbitreku wzmacniają najważniejsze grupy mięśniowe, poprawiają krążenie oraz minimalizują ryzyko kontuzji.

Jak ze wszystkim: najciężej jest zacząć, ale ciężka praca jest gwarancją sukcesu – również w przypadku pracy nad sylwetką. Przeczytaj więcej o tym, jak ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć: Orbitrek – trudne początki, wspaniałe efekty .

Orbitrek na odchudzanie – czy to sposób?

Systematyczne treningi na maszynie eliptycznej to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów. Warto zaznaczyć, że już 30-minutowa sesja treningowa pozwala spalić od 380 do 500 kcal. Jednak należy pamiętać, że po pierwsze treningi muszą być systematyczne. Po drugie, każdy trening musi być wspierany odpowiednią dietą. Dopiero wtedy mamy gwarancję sukcesu. Pamiętajmy o zasadzie: 70% dieta, 30% trening.

Orbitrek jaki wybrać ?

Zakup orbitreka to spore wyzwanie. Polska branża fitness to dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku sportowego. Producenci i dystrybutorzy wyposażenia klubów fitness prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Wybór sprzętu przeznaczonego na domowe potrzeby powinien być uwarunkowany zasobnością portfela oraz ilością funkcji, z których rzeczywiście zamierzamy korzystać. Duży wybór sprzętu w przystępnej cenie znajdziesz na orbitrek – prosportowy.pl.

Oczywiście, pomiar tętna czy możliwość wykonania interwałów to funkcje bardzo pomocne. Warto przeanalizować własne potrzeby i podjąć decyzję zakupową zgodną z realizowanym planem treningowym. Przeczytaj więcej o tym, Jak wybrać orbitrek?.