Dlaczego damskie zimowe kurtki puchowe są najcieplejsze?

Interesują Cię kurtki zimowe i zastanawiasz się nad tym, jakie propozycje są najlepszym wyjściem? Najlepiej zdecydować się na kurtki puchowe. Dlaczego najlepiej zdecydować się na kurtki puchowe? Najlepiej zwrócić uwagę na ptactwo domowe. Mówiąc wprost — ptactwo domowe świetnie znosi zimę. Można powiedzieć, że właśnie dlatego puch kaczy i gęsi to najbardziej cenione propozycje.

Jaki puch będzie lepszym rozwiązaniem — naturalny czy syntetyczny?

Zastanawiasz się nad tym, na jaki puch należy się zdecydować? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak przybliżyć sobie puch syntetyczny. Puch syntetyczny to rodzaj włóknistej ociepliny z powleczonego silikonem poliestru. Niemniej jednak nie ma sztucznego rozwiązania, które doścignęłoby puch naturalny (patrząc przez pryzmat cech jednego i drugiego puchu). Co do szczegółów, puch naturalny jest lepszy choćby pod względem pakowności czy wagi. Dobrze też wiedzieć, że puch naturalny rozpoczyna izolację i podnoszenie temperatury natychmiast po nałożeniu kurtki. W przypadku puchu syntetycznego konieczne jest rozgrzanie się od temperatury ciała. Kiedy do tego dojdzie, puch oddaje zgromadzone ciepło.

Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o działaniu wilgoci. Tak się składa, że puch syntetyczny jest znacznie bardziej odporny na działanie wilgoci (nie trzeba chyba dodawać, że jest to bardzo ważna zaleta). Dobrze też podkreślić, że puch syntetyczny zachowuje najwyższe właściwości cieplne nawet wtedy, gdy jest mokry. Jeśli chodzi o puch naturalny, oczywiście dochodzi do niemal całkowitej utraty zdolności izolacji.
Warto również wspomnieć, że puch naturalny jest niełatwy w suszeniu i co za tym idzie, puch ten ma tendencję do pleśnienia (w związku z tym należy pamiętać o materiale zewnętrznym z solidną membraną, to jedyny słuszny pomysł).

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Wybór puch to oczywiście nie wszystko, o czym należy pamiętać. Szukając kurtki puchowej, należy zwrócić uwagę także na sprężystość, stosunek pierza do piór, materiał zewnętrzny, rozkład ociepliny oraz krój i fason.
Zastanawiasz się nad cenami? Jeśli chodzi o ceny, można zauważyć pewną zależność. Mówią wprost — ceny kurtek z puchem naturalnym są wyższe niż ceny syntetycznych odpowiedników.