Odkrywamy tajemnicę kwasu hialuronowego

Nie będzie niespodzianką to, jeżeli powiemy wam, że medycyna estetyczna skrywa niezwykle dużo sekretów. Jednym z nich bez wątpienia jest kwas hialuronowy, który ma doprawdy szerokie zastosowanie w momencie, gdy pragniemy nieco odmłodzić swój wygląd. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba z nas interesuje się tym, co oferuje medycyna estetyczna. Dziś postaramy się przybliżyć wam to, czym jest sam kwas hialuronowy i jak może wam pomóc!

Czym jest kwas hialuronowy?

Czym więc jest kwas hialuronowy? Otóż być może zaskoczymy niektórych z was, lecz jest to produkt, który naturalnie występuje w naszym organizmie i często nie bez powodu nazywany jest także „eliksirem miłości”. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Co więcej, jest on również niejako odpowiedzialny za kondycję skóry — jej elastyczność oraz sprężystość.

Im starsi jednak będziemy, to ilość kwasu hialuronowego, będzie stopniowo maleć, przez co nasza aparycja się zmieni. Skóra stanie się bardziej wiotka, wysuszona, a także pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne. Na całe szczęście, dziś można umówić się na zabieg skupiający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w miejscach takich jak Centrum Medycyny Estetycznej Magdaleny Ludwickiej! Dzięki niemu można skutecznie wygładzić zmarszczki, poprawić kontury twarzy, a także wspomóc naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu preparatów kosmetycznych, jednak to właśnie zabiegi z jego wstrzyknięciem oferują najskuteczniejsze efekty! Kwas ten podaje się przy pomocy strzykawki na różnych głębokościach skóry w zależności od rodzaju preparatu i warstwy skóry, która wymaga regeneracji. Cząsteczki kwasu hialuronowego będą wiązać wodę i zwiększać swoją objętość na danej powierzchni skóry. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego wykonywane jest po zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci kremu. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, lecz możliwe jest odczuwanie drobnego dyskomfortu. W większości przypadków możliwe jest zredukowanie tych problemów poprzez nałożenie żelu znieczulającego.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są widocznie niemalże od razu, jednak aby utrzymały się one przez maksymalnie długi czas, konieczne jest ich regularne powtarzanie. Zwykle po około 9 miesiącach po zakończeniu zabiegu dojdzie do odczuwalnej degradacji wstrzykniętego kwasu. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć, co jest niezwykle zadowalającą dla pacjentów kwestią — mogą oni poddać się temu zabiegowi, jeżeli chcą oni osiągnąć zbliżony wygląd bądź też z niego zrezygnować. Czemu więc nie poprawić w delikatny sposób swojego wyglądu, skoro jest to tak proste i co ważniejsze — odwracalne?

Jeśli szukasz zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego sprawdź https://medycynaestetyczna-stargard.pl/zabieg/kwas-hialuronowym-stargard/