NanoKnife – ostatnią deską ratunku!

Kiedyś rak był wyrokiem śmierci. Obecnie medycyna i technika tak bardzo się rozwinęły, że wiele, kiedyś nieoperacyjnych raków, może być z powodzeniem wyleczone. NanoKnife jest światową nowością, która jest wprost niezbędna w leczeniu nowotworów!

NanoKnife – co to jest?

Metoda NanoKnife łączy w sobie niematerialną metodę ablacji polegającą na przepływie krótkich impulsów elektronicznych przez tkankę. Z czym to się wiąże? Pojawiają się wówczas nieodwracalne otwory w błonie komórkowej. To zwiększa ich przepuszczalność. Nie powodują jednak trwałego uszkodzenia naczyń krwionośnych, przewodów nerwowych i innych istotnych struktur. To szansa dla pacjentów, którzy zostali zdyskwalifikowani z leczenia operacyjnego.

NanoKnife jest szczególnie pomocny podczas leczenia raka wątroby, nerek czy prostaty. Jego przydatność wykorzystano w leczeniu trudnych nowotworów żołądka, jelita grubego czy dróg żółciowych. Największą zaletą NanoKnife jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych metod leczenia (takich jak radioterapia), zabieg można powtarzać. Ta metoda leczenia ogranicza ryzyko powstania powikłań. Już w ciągu 14 dni od wykonania zabiegu dochodzi do odbudowy tkanki i gojenia.

NanoKnife – na czym polega zbieg?

NanoKnife atakuje chore komórki rakowe prądem o niskim natężeniu, które w efekcie obumierają, a następnie są usuwane przez układ odpornościowy pacjenta. Zabieg sam w sobie jest mało inwazyjny. Pacjent nie odczuwa rozległego bólu tak jak w przypadku innych operacji. Pobyt w szpitalu na ogół jest krótki.

NanoKnife umożliwia lekarzowi wykonanie zabiegu w precyzyjnie wybranym miejscu. W trakcie procedury możliwe jest modyfikowanie parametrów urządzenia, dzięki temu leczenie jest bardziej efektywne. Cały zabieg trwa kilka do kilkunastu minut, a pacjent opuszcza szpital zwykle następnego dnia. Procedurę za pomocą NanoKnife można wykonywać tylko prywatnie i na razie nie podlegają refundacji. Koszt takiego zabiegu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

NanoKnife – gdzie warto robić?

W Polsce jest tylko kilka placówek, w których wykonuje się zabiegi z NanoKnife. Są wykonywane przez doświadczonych lekarzy z największą precyzją. Lublin jest siódmym miastem, w którym dzięki Żagiel Med, przy ul. Tetmajera przeprowadza się zabiegi NanoKnife. To szpital, który jest największą prywatną inwestycją w służbie zdrowia w Polsce wschodniej!

To prawdziwa szansa dla osób z chorobą nowotworową!

Więcej informacji: https://zagielmed.pl/nanoknife/kontakt/