Zabieg depilacji laserowej

Zbyt duże owłosienie ciała bywa sporym przekleństwem niektórych osób, które poprzez jego częste golenie maszynkami i innymi popularnymi sposobami narażają się na np. podrażnienie skóry i wrastające włoski.

Skuteczne metody depilacji

Na szczęście osoby obdarzone sporym zarostem mogą dzięki postępowi techniki skorzystać z wielu nowoczesnych usług, dzięki którym pozbędą się tego wstydliwego problemu. Dotyczy on szczególnie kobiet, gdyż mężczyźni nie powinni przejmować się zarostem w wielu miejscach, który występuje u nich po prostu naturalnie. Depilacja laserowa to nic innego, jak usuwanie nadmiernego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Wiązka ta wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Warunkiem uzyskania odpowiedniego efektu, dzięki któremu włosy nie będą w ogóle odrastać lub robić to bardzo powoli, jest dobranie odpowiedniej mocy lasera i czasu trwania jego impulsu.

Zabieg laserowy 

Sporo osób obawia się wizyt w różnego rodzaju prywatnych klinikach, które oferują innowacyjne metody radzenia sobie z różnymi schorzeniami. Mimo postępu technologicznego lasery i inne nowoczesne urządzenia wciąż są dla niektórych osób swego rodzaju nowością. Przed pierwszym zabiegiem depilacji naszego ciała laserem odbędziemy konsultację ze specjalistą, który pozwoli nam obrać odpowiednią metodę i doradzi kilka ciekawostek. Warto znać dobrze strukturę naszego ciała i dowiedzieć się, który z zabiegów i jak duża jego siła będzie dla nas odpowiednia. Kosmetolog na bazie wszystkich zebranych informacji podejmie decyzję o rozpoczęciu pierwszego zabiegu, jeśli nie będzie widział żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Przeciwwskazania przed zabiegiem 

Każda osoba u której będziemy przeprowadzać zabieg, musi spełnić kilka warunków, dzięki którym zabieg będzie mógł zostać przeprowadzony zgodnie z wszelkimi wytycznymi. Po pierwsze osoba chętna ma zabieg nie powinna się opalać na miesiąc przed pierwszym terminem zabiegu. Skóra w miejscu, w którym będzie przeprowadzana depilacja laserowa, powinna być czysta i nie mieć żadnych podrażnień ani skaleczeń, które mogłyby w dużym stopniu wpłynąć na jakość i skuteczność zabiegu. Zabiegi w razie widocznych pozytywnych skutków należy przeprowadzać co kilka tygodni. Zachęcamy do wizyty w salonie https://proskinclinic.pl/ w którym pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w depilacji laserowej różnych partii ciała.