4 błędy popełniane podczas mycia twarzy

Często borykamy się z problemami skórnymi z przyczyn, którym mogłybyśmy zapobiec. Jednym z najbardziej niedocenianych aspektów dbania o naszą skórę jest jej codzienne mycie. Bagatelizujemy tę stosunkowo prostą czynność, nie przykładając wagi do tego, jak i czym powinnyśmy myć twarz. Aby zapobiec niechcianym konsekwencjom, przedstawiamy artykuł, który ma na celu rozprawienie się ze wszystkimi mitami, jakie krążą wokół codziennej pielęgnacji.

Niezachowanie sterylnej czystości

Najlepsze kosmetyki nie będą skuteczne, gdy nałożymy je niezdezynfekowanymi rękami lub z pomocą brudnych narzędzi. Przed zabiegami myjącymi zawsze dokładnie umyj ręce, najlepiej mydłem antybakteryjnym. Ten sam zabieg zastosuj na przyborach do demakijażu, zwłaszcza tych wielorazowych. Jeśli jednak wciąż obawiasz się o jakość swojego codziennego mycia, zachęcamy do skorzystania z usług kosmetyczki. Aby znaleźć dobre miejsce na Dolnym Ślasku, które wykonuje różne zabiegi kosmetyczne, wpisz w wyszukiwarkę hasło: salon kosmetyczny Wrocław. Jednym z najlepszych salonów, jakie znajdują się we Wrocławiu, jest Instytut Beauty Derm. Aby zapoznać się z ich ofertą, wejdź na stronę https://instytutbeautyderm.pl.

Traktowanie peelingu jako lek na całe zło

Mycie twarzy często utożsamiane jest z agresywnym jej wycieraniem. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ nadmierny peeling uszkadza cerę i ściera jej naturalną warstwę ochronną dając łatwiejszy dostęp bakteriom do rozwoju w cieńszych jej warstwach. Peelingi dają dużo dobrego, jednak tylko jeśli są stosowane 2-3 razy w tygodniu.

Używanie kosmetyków zaburzających pH skóry

Niektóre kosmetyki, zwłaszcza te niededykowane skórze twarzy oraz te, które posiadają bardzo silne składniki myjące, zaburzają pH Twojej skóry. Ma to bardzo negatywne konsekwencje dla jakości cery. Skóra twarzy jest wtedy pozbawiona swojej naturalnej warstwy ochronnej i jest bardziej podatna na urazy i drobnoustroje. Nie katuj więc swojej twarzy co wieczór mocnymi maskami. W zamian za to zmniejsz ilość używanych kosmetyków i przerzuć się na naturalną pielęgnację. Furorę robią ostatnio delikatne mydła antybakteryjne do twarzy na bazie zielonej glinki lub węgla aktywnego.

Zapominasz o właściwej higienie przyrządów do makijażu

Nawet jeśli co wieczór stosujesz się grzecznie do wszystkich opisanych wyżej zasad, ale nie dbasz o czystość swoich przyrządów do makijażu, nie masz co marzyć o perfekcyjnej cerze. Ilość bakterii i drobnoustrojów, jaka zbiera się na tych przedmiotach, jest przytłaczająca. Nie da się jej całkowicie zneutralizować, jednak z pomocą mydła i żelu antybakteryjnego, możesz zminimalizować ich ilość. Wycieraj więc i myj używane przybory przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Jak się okazuje, mycie twarzy nie jest tak prostym zabiegiem pielęgnacyjnym. Gdy pomimo zastosowania się do naszych wskazówek, wciąż nie jesteś pewna, czy wykonujesz pielęgnację prawidłowo, skonsultuj się z kosmetyczkami pracującymi w salonach. Profesjonalista po obejrzeniu cery będzie w stanie zaproponować rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.