Mosty protetyczne – jak je się je zakłada?

Jeśli chodzi o mosty protetyczne, to jest to jedno, z najbardziej popularnych rozwiązań, jeśli chodzi o leczenie ubytków w zębach. Zanim jednak przejdziemy do omówienia tego, w jaki sposób zakłada się mosty protetyczne, warto jest określić, w jakich sytuacjach mosty protetyczne są zakładane. Najczęściej, mosty protetyczne zakładamy wówczas, kiedy pojawia się u nas dość duży ubytek w zębie – zostanie on ułamany lub ukruszony. Pozostałość po ułamanym zębie, będzie stanowiła podstawę do założenia mostu protetycznego. Jeśli zaś chodzi o rodzaje mostów protetycznych, to obecnie wyróżnia się trzy: ceramiczny, pełnoceramiczny oraz kompozytowy lub akrylowy. Ostatni z wymienionych rodzajów mostów protetycznych, uznawany jest za rozwiązanie tymczasowe.

Jak wygląda proces zakładania mostów protetycznych?

Jeśli chodzi o to, jak zakłada się mosty protetyczne legionowo, zacząć musimy od tego, że nie wystarczy do tego celu jedna wizyta w gabinecie lekarskim. Proces zakładania mostów ceramicznych to zazwyczaj 3 wizyty w gabinecie. Podczas pierwszej z nich, protetyk wykonuje dokładny wycisk zębów, które w późniejszym etapie będą stanowiły bazę do założenia mostu protetycznego. Ukruszony lub też ułamany ząb, to filar mostu. Podczas drugiej wizyty, lekarz protetyk, wykonuje drugi wycisk zębów. Tym razem, ma to na celu sprawdzenie, czy rzeczywiście przyszły most będzie pasował do zgryzu pacjenta. Podczas tej wizyty, protetyk także dobiera kolor, z którego most ma być wykonany w taki sposób, aby pasował on do pozostałych zębów. Zakłada się także tymczasowe korony, aby zabezpieczyć przygotowane do założenia zęby. Podczas trzeciej wizyty, lekarz dopasowuje wykonany most do zębów. Jeśli wszystko pasuje, nie pojawiają się żadne usterki, wówczas most może być cementowany. Jeśli chodzi o określenie czasu, który potrzebny jest na założenie mostu cementowego, można szacować, że wynosi on około 7 dni.

Jedną z największych zalet, jeśli chodzi o mosty protetyczne jest przede wszystkim fakt, że są one nieruchome. To bardzo prosty i skuteczny sposób na pozbycie się ubytków w zębach. Szczególnie, jeśli ubytki te powstały w wyniku nieszczęśliwego wypadku – zostały one ukruszone lub połamane.