Makijaż permanentny – jaki sprzęt dla początkujących?

Makijaż permanentny zaczyna stawać się coraz bardziej popularny. Z tego też powodu wiele salonów kosmetycznych postanawia wprowadzić taką usługę do swojej oferty. Skąd w ogóle się wziął bum na taki rodzaj makijażu? Wiele kobiet narzeka na brak czasu i poranny make-up musi robić w pośpiechu, co nie zawsze dobrze wygląda.

Wykorzystując jednak nowe technologie i coraz szerszą ofertę usług salonów kosmetycznych mogą one skorzystać z makijażu permanentnego, który pozwoli im zaoszczędzić czas.

Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny bardzo często porównywany jest do robienia tatuażu. Kosmetyczka podczas zabiegu wstrzykuje barwnik pod skórę, który jest dla organizmu człowieka bezpieczny, inaczej mówiąc obojętny biologicznie. Różnica między tradycyjnym tatuażem jest jednak taka, że barwnik jest płycej aplikowany, do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka. Producenci sprzętu kosmetycznego do makijażu permanentnego, a także obsługujące je kosmetyczki, zgodnie twierdzą, że jego użycie nie wpływa negatywnie na skórę i ogólne bezpieczeństwo klienta.

Procedura aplikacji makijaży jest także niezawodna, a efekt utrzymuje się stosunkowo długo. Należy jednak pamiętać o tym, aby na takie zabiegi udawać się do renomowanego salonu kosmetycznego. Zdarzają się bowiem przypadki nierównomiernego rozprowadzenia barwnika, co w konsekwencji wygląda bardzo źle. Oczywiście są to pojedyncze przypadki, więc nie można zrażać się do każdego salonu kosmetycznego.

Makijaż permanentny – jaki sprzęt wybrać?

Makijaż permanentny sprzęt tylko wysokiej jakości jest w stanie zagwarantować zamierzony efekt. Na rynku znaleźć można szeroką gamę urządzeń różniących się pod każdym względem. Odpowiedni sprzęt powinien jednak cechować się lekkim i cienkim panelem roboczym, który zagwarantuje komfort kosmetyczce. Ceny tych urządzeń wahają się od 3 tysięcy do nawet 20 tysięcy. Wpływ na nią ma przede wszystkim zastosowana technologia i dodatkowe funkcje, które pozwolą wykonać zabieg szybciej i dokładniej.

Większość aparatów do makijażu permanentnego opiera się na komputerowo sterowanym panelu, ale można także znaleźć modele, które są bezprzewodowe. Cyfrowy wyświetlacz pozwala dostosować odpowiednią ilość barwnika i częstotliwość uderzania igieł, aby efekt był optymalny. Na rynku można również kupić urządzenia pracujące w trybie ciągłym, co ma gwarantować dużą precyzję i równomierną aplikację barwnika, mimo struktury skóry, która jest zróżnicowana.

Praktycznie każdy sprzęt jest wyposażony w system ochrony przed wyciekaniem barwnika, co przekłada się na większą higienę podczas pracy. Nowoczesne modele mają także laser, który pozwala szybciej zagoić się mikroskopijnym ranom. Do wykonania makijażu permanentnego wykorzystuje się kilka metod, ale najpopularniejszą jest metoda piórkowa.

Jakie są metody robienia makijażu permanentnego?

Metoda piórkowa polega na odwzorowaniu włosków przy pomocy tak zwanego piórka. W sposób precyzyjny i naturalny układa ono włoski, jednak minusem tego rodzaju zabiegu jest duża inwazyjność. Należy tutaj zaznaczyć, że igiełki wbijają się w skórę na dużą głębokość, co powoduje dłuższe gojenie się miejsca po zabiegu. Metoda włoskowa jest bardzo podobna do piórkowej. Nie wymaga ona użycia specjalistycznego sprzętu, jednak jej wykonanie wymaga pewnej ręki i doświadczenia kosmetyczki.

Metoda cieniowa, czyli tradycyjna polega na zabarwieniu brwi. Najczęściej wybiera się ją w celu ich zagęszczenia lub nadaniu im pożądanego kształtu. Barwnik aplikuje się w taki sposób, aby kolor stawał się od wewnętrznej do zewnętrznej strony coraz ciemniejszy. Metoda wypełnienia należy do najtrwalszych i dlatego też cieszy się największą popularnością. Jej wadą jest jednak to, że daje ona najmniej naturalny efekt.