Laser frakcyjny CO2 to skuteczny sposób na pozbycie się różnych niedoskonałości ze skóry oraz przedłużenie jej młodości!
Widoczne niedoskonałości na skórze mogą być poważnym problemem estetycznym dla wielu osób. W takim przypadku nawet najlepsze kosmetyki mogą nie pomóc. Gdy liczy się skuteczność, warto wybrać specjalistyczne zabiegi – laser frakcyjny CO2 to najlepsze rozwiązanie!
Z tego artykułu dowiesz się:
- Czym jest laser frakcyjny – laser CO2?
- Jakie są główne wskazania do użycia lasera frakcyjnego?
- Jak przebiega zabieg z użyciem lasera CO2?
- Jakie efekty daje zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?
- Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu?
- Gdzie można skorzystać z zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2?
Czym jest laser frakcyjny – laser CO2?
Laser frakcyjny, określany także jako laser CO2 lub też laser światłowodowy, to specjalny typ lasera, który zbudowany jest z włókna szklanego. Laser frakcyjny CO2 wysyła rozproszone impulsy o niewielkiej średnicy, które powodują powstanie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Wobec tego laser tego rodzaju nie posiada działania punktowego, jak inne typy laserów, co przekłada się również na jego inne działanie.
W skórze poddanej działaniu lasera frakcyjnego powstają mikroskopijne uszkodzenia w postaci kolumn. Dochodzi wówczas do intensywnej regeneracji wewnętrznej skóry, a tym samym do poprawy jej ogólnego wyglądu. Zmniejszają się również niedoskonałości, które ulegają stopniowemu usunięciu.
Laser CO2 jest urządzeniem, które pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów zabiegowych, a przy tym także cechuje go niska inwazyjność – zabiegi na twarzy oraz na ciele z jego użyciem cechują się niskim ryzykiem pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych. To spowodowało, że medycyna estetyczna stosuje go obecnie tak często!
Jakie są główne wskazania do użycia lasera frakcyjnego?
Laser frakcyjny doskonale sprawdza się w niwelowaniu różnego rodzaju niedoskonałości skórnych, ale również jego stosowanie posiada działanie profilaktyczne. Wybierany jest chętnie do zabiegów medycyny estetycznej, ale także różnego rodzaju zabiegów dermatologicznych.
Zabiegi z użyciem lasera CO2 doskonale sprawdzają się w przypadku skóry młodszej oraz dojrzałej, mogą być stosowane na różne typy cery, w tym także na cerę wrażliwą.
Laser frakcyjny CO2 skutecznie likwiduje zmiany na skórze, które są trudne w usunięciu z wykorzystaniem innego typu zabiegów, na przykład peelingów, a przy tym także potrafi działać profilaktycznie. Zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry, w tym jej jędrność i elastyczność, dlatego też przeciwdziała pojawieniu się pierwszych oznak starzenia.
Laser CO2 polecany jest na:
- zmarszczki
- wiotką, mało jędrną skórę
- widoczne, rozszerzone pory
- przebarwienia, w tym przebarwienia posłoneczne
- blizny rożnego pochodzenia, w tym blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
- zmiany na skórze – brodawki, kłykciny, włókniaki i inne
- nierównomierną strukturę skóry
- jako element profilaktyki anti-aging
Jak przebiega zabieg z użyciem lasera CO2?
Zanim zabieg z użyciem lasera frakcyjnego zostanie wykonany, pacjent bierze udział w wywiadzie z lekarzem. Podczas niego lekarz bada kondycję skóry i jej problemy, a także może wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.
Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które emituje wiązkę lasera. Skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczana, a następnie specjalista – lekarz medycyny estetycznej – przykłada głowicę urządzenia do skóry na danym obszarze zabiegowym.
Zasadniczo, usuwanie zmian skórnych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie jest związane z dużymi dolegliwościami bólowymi, ale w przypadku większych obszarów oraz dużych mocy można zastosować miejscowe znieczulenie z użyciem kremu znieczulającego albo zastrzyku.
Laser frakcyjny oddziałuje na skórę przez około godzinę. Czas zabiegu jest zależny od wielkości obszaru zabiegowego.
Jakie efekty daje zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?
Laser CO2 pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów już po jednym zabiegu. Warto jednak wskazać, że najlepsze rezultaty można zobaczyć dopiero po około 2-4 tygodniach. Odbudowa skóry nie kończy się jednak po tym czasie – trwa ona dalej nawet do roku. Efekty zabiegu na twarzy i ciele mogą utrzymywać się nawet do 2 lat!
Efekty zastosowania lasera frakcyjnego:
- wygładzenie zmarszczek
- poprawa gęstości skóry
- likwidacja przebarwień różnego pochodzenia
- zmniejszenie głębokości blizn lub ich całkowite usunięcie
- ogólna poprawa wyglądu skóry
- zmniejszenie rozszerzonych porów skórnych
- działanie anti-aging – przeciwstarzeniowe
Eksperci wskazują, że dla uzyskania optymalnych efektów laser frakcyjny należy zastosować kilkukrotnie. Liczba oraz częstotliwość zabiegów wyznaczana jest indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej.
Jakie są główne przeciwwskazania do zabiegu?
Podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej, tak również zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego posiada określone przeciwwskazania.
Laser frakcyjny CO2 – przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- wypełniacze stosowane w miejscu zabiegu
- stany zapalne i uszkodzenia skóry w obszarze zabiegowym
- choroby nowotworowe
- bielactwo
- cukrzyca
- zażywanie leków immunosupresyjnych
- krótki czas po zabiegu operacyjnym
Gdzie można skorzystać z zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego CO2?
Obecnie laser frakcyjny CO2 stosowany jest bardzo często w wielu gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach chirurgii plastycznej oraz gabinetach dermatologicznych na terenie całego kraju.
Aby zabieg usuwania zmian skórnych z użyciem lasera CO2 był całkowicie udany, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty w renomowanym gabinecie posiadającym pozytywne opinie pacjentów.
Laser frakcyjny CO2 w mieście Kraków dostępny jest między innymi w Klinice Chirurgii Plastycznej – Marta Raczkowska. Dokładna oferta zaprezentowana jest na stronie internetowej: https://www.raczkowska.pl/laser-frakcyjny-co2/.
Cennik zabiegu rozpoczyna się od około 300 złotych za mały obszar zabiegowy, ale zabieg na całej twarzy może kosztować nawet ponad 1500 złotych. Dokładne ceny można znaleźć na stronach WWW gabinetów.