Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

Medycyna estetyczna z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze sympatyków i nie ma tym nic dziwnego — nigdy nie mogliśmy w tak łatwy i przystępny sposób poprawić kondycji swojej skóry i niejako zdrowia. Wciąż jednak zdarza się sytuacja, w której obawiamy się medycyny estetycznej i traktujemy ją jako coś nie tyle, co zbędnego, ale też… niebezpiecznego! Dziś więc rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z medycyną estetyczną. Czy istnieje możliwość zapewnienia bezpieczeństwa? Dowiecie się tego w dzisiejszym artykule!

Bez kwalifikacji ani rusz

Na samym początku musimy odpowiedzieć na pytanie: czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne? Odpowiedź na to pytania brzmi: tak, ale jeżeli pacjent zostanie poprawnie zakwalifikowany do wybranego zabiegu. Czym jest ta kwalifikacje? Otóż jest to coś na kształt wywiadu przeprowadzanego z pacjentami, podczas którego jesteśmy pytani o kwestie zdrowotne, takie jak przyjmowane leki, przebywane choroby czy tej uczulenia. 

Dzięki temu możliwe jest uniknięcie sytuacji, w której na przykład pacjent z nadwrażliwością na kwas hialuronowy otrzyma jego kolejną dawkę! Poprawnie przeprowadzona kwalifikacja to podstawa do zapewnienia bezpieczeństwa zabiegów medycyny estetycznej bez narażania pacjentów na potencjalny dyskomfort czy zagrażające zdrowiu powikłania. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany w poprawny sposób, żaden zabieg nie powinien być niebezpieczny.

Sprawdź gabinet i specjalistów!

Bezpieczeństwo zabiegów medycyny estetycznej to nie tylko kwestie związane z kwalifikacją, ale też doświadczenie gabinetu i specjalistów w nim pracujących. W wysokiej klasy gabinetach takich jak http://www.denisclinic.pl/oferta/medycyna-estetyczna pracują ludzie mający bardzo obszerne zaplecze teoretyczne i praktyczne. Dzięki temu każdy przeprowadzany tam zabieg jest wykonywany w zgodzie ze sztuką lekarską i wraz z wykorzystaniem najlepszych narzędzi i preparatów. Efektem takiego działania jest zachowanie sterylności i maksymalne zredukowanie ryzyka powstania infekcji w miejscu wykonywania zabiegu. 

Lekarze pracujący w gabinetach medycyny estetycznej powinni prócz swojej wiedzy i doświadczenia wiedzieć jak zadbać o pacjenta. W razie powstania wątpliwości, muszą oni wykazać się empatycznym podejściem i wytłumaczyć wszystkie kwestie dotyczące podejmowanych działań. Komfort psychiczny pacjenta podczas wizyty powinien być równie ważny, jak jego bezpieczeństwo. Sami widzicie — jeżeli traficie w ręce doświadczonych specjalistów, którzy poprawnie was zakwalifikuje do zabiegu — wszystko powinno przebiegać w nienagannym porządku.