Jaki manicure w karnawale 2020?

Karnawał w pełni, więc można przyjrzeć się trendom królującym na początku nowych lat dwudziestych. Rok 2020 upływa pod znakiem dominacji brokatowych efektów specjalnych, widocznych zarówno w kreacjach, jak i dodatkach. Co więcej, odważnym kreacjom towarzyszy kolejna rewolucja, która w dziedzinie manicure pojawiła się z sprawą lakierów hybrydowych i nowych sposobów na perfekcyjną stylizację.

Brokatowe szaleństwo

Podczas szaleństw na parkietach prawdziwe gwiazdy muszą błyszczeć, dlatego mieniące się blaskiem sukienki przeżywają prawdziwy renesans. Co ciekawe, podobne dodatki pasują znakomicie do matowej czerni, więc karnawałowe kreacje często uzupełniają migocące torebkami, biżuteria czy perfekcyjny manicure. Ten ostatni za sprawą brokatowych lakierów feruje całą paletę kolorów z srebrzystym efektem. Modne w tym sezonie są odcienie czerwieni i bordo, także w klasycznych wersjach. W hybrydowej odmianie łączy je perfekcyjny efekt końcowy – gładka, świetnie pokrywająca płytkę paznokcia powłoka, którą promienie UV potrafią utwardzić do stanu prawdziwej glazury.

Nowoczesne przedłużanie w promieniach UV

Warto zadbać, by paznokcie przed malowaniem nabrały odpowiedniego kształtu. Zapomnijcie o doklejanych tipsach! Nowoczesny manicure zaczyna się od przedłużenia przy pomocy specjalnej bazy hybrydowej i szablonów. Ta prostsza i mniej inwazyjna metoda pozwala stworzyć długie, wymodelowane płytki paznokci. Użycie lakierów hybrydowych pozwala na większą precyzję nakładania wzorów, dlatego można łączyć tradycyjne kolory z brokatowymi akcentami.

Manicure jak dzieło sztuki

Stylizacja paznokci w nowym wydaniu coraz częściej przypomina nową dziedzinę sztuki. Używane jeszcze niedawno naklejki i kalkomanie musiały uznać wyższość delikatnych wzorów, które przy hybrydach nanosi się pędzelkiem lub przy pomocy specjalnych akcesoriów. Wyrafinowany manicure z miniaturowymi impresjami również można zauważyć podczas tegorocznego karnawału – odkąd można nanosić na paznokcie maleńkie kwiaty czy inne wzory, cieszą się one niesłabnącą popularnością.

Nowość – Bubble Nail

Najnowszym krzykiem mody, wdzierającym się na salony, jest Bubble Nail. Efektowne pęcherzyki pod powierzchnią lakieru uzyskuje si w bardzo prosty sposób. Na utwardzony lakier w dowolnym kolorze nakłada się top i zaraz potem pianę powstałą po zmieszaniu detergentu (np. płyn do mycia naczyń) z wodą. Dopiero wtedy można utwardzić top w lampie UV, uzyskując nieznany wcześniej efekt stylizacyjny. Niezależnie od preferencji, każdy z opisanych typów manicure trzeba przede wszystkim dopasować do zakładanej kreacji – dopiero wtedy całość zacznie lśnić pełnym blaskiem, nawet bez brokatowych dodatków.