Jakie kosmetyki naturalne są najlepsze do suchej cery – przegląd najlepszych opcji odżywiająco nawilżających

Sprawdź, co powinno się w nich znajdować i które działają najskuteczniej na suchą skórę.

Co powinno się w nich znajdować?

Bardzo ważne jest to, aby kosmetyki naturalne dla suchej skóry miały w składzie substancje natłuszczające, takie jak na przykład masło shea czy olejki, w tym z maruli, kokosowy, jojoba. Tworzą one na powierzchni skóry film, który zapobiega jej wysuszeniu. A czego nie powinno w nich być? Zwłaszcza w tych do oczyszczania skóry, należy unikać silnych środków myjących jak Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate. A także chemicznych konserwantów, barwników czy sztucznych substancji zapachowych. Dobry adres po którym znajdziesz kosmetyki naturalne – wapteka.pl.

Kosmetyki naturalne dla suchej skóry

 – Do mycia najlepiej używać naturalnych olejków czy pianek z dodatkiem nawilżających i łagodzących ekstraktów. Dobrą opcją są też mydła, ale tylko te całkowicie naturalne z dużą zawartością olejków.

– Włącz serum – przy bardzo suchej skórze przed kremem warto używać odżywczego serum lub olejku. Jeśli jest zbyt tłusty na dzień, można używać go na noc. Oba kosmetyki szybko zregenerują skórę i zapobiegną jej wysychaniu i łuszczeniu się w zimne dni.

– Idealny krem – ten na dzień używany w trakcie mrozów powinien być lekko tłusty i zawierać na przykład olejek różany czy migdałowy oraz ceramidy. Na noc używaj silniej regenerujących kremów, które mają w składzie na przykład roślinny retinol.

 – Raz w tygodniu warto wykonać naturalny peeling z delikatnie złuszczającymi ekstraktami z papai czy ananasa. 

 – Przy silnym przesuszeniu szybkim ukojeniem dla skóry będzie maska regenerująco – odżywcza z aloesem, pochodnymi alg czy probiotykami. Warto stosować ją raz w tygodniu dla podtrzymania dobrego nawilżenia skóry oraz jako opcję SOS, gdy skóra potrzebuje silnego ukojenia.

Sucha skóra a włosy

Przy suchej skórze głowy mieszki włosowe mogą być gorzej dotlenione, przez co łatwiej o osłabienie czy wypadanie włosów. Jak o nie zadbać w naturalny sposób? Stosuj szampony z dodatkiem silnie nawilżających wyciągów roślinnych, jak wyciąg z awokado czy olejek arganowy, maski oraz naturalne olejki. Olejki możesz nakładać na włosy na noc, wiązać je w kucyk i rano zmywać szamponem. To idealny sposób, żeby je zregenerować. Więcej o tym, jak skutecznie zadbać o włosy znajdziesz artykule „Jak skutecznie zregenerować zniszczone i nadmiernie wypadające włosy?„.