HARMONOGRAM KARMIENIA NOWORODKA – CZY TO MA ZNACZENIE?

Wiele kobiet stara się na samym początku życia swojego dziecka ustalić pewien harmonogram. Nie tylko karmienia piersią, ale też zmieniania pieluch, czy snu… Niestety, przy małym dziecku życie staje się nieprzewidywalne! A zorganizowane osoby mogą mieć z tym na początku problem.

Młode mamy często borykają się z wieloma różnymi problemami, które nierzadko są związane z karmieniem swojej pociechy. Część z nich już na samym początku swojego macierzyństwa inwestuje w specjalną odzież do karmienia piersią, co znacznie ułatwia ich życie. W sklepie internetowym Koszulove można znaleźć wiele fasonów koszul, które zostały zaopatrzone w specjalne zapięcia ułatwiające proces karmienia. Ręce młodej mamy są pełne roboty, dlatego powinna ona w maksymalnym stopniu ułatwiać swoje życie. Ubrania do karmienia są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Znajdą się również i takie nieco bardziej eleganckie!

Plan karmienia piersią? Zapomnij!

Nie ma sensu opracowywać sobie specjalnego planu karmienia piersią. Warto pamiętać o tym, że małe dzieci doskonale wiedzą o tym, kiedy potrzebują pokarmu. To właśnie ich powinno się słuchać! Ich potrzeby są najważniejsze podczas pierwszych chwil życia. Okazuje się, że przygotowanie specjalnego harmonogramu karmienia piersią może w pewien sposób ograniczyć naturalną częstotliwość, która jest potrzebna Twojemu dziecku. Co zrobić w związku z tym? Gdy zobaczysz, że Twoje dziecko jest głodne – nakarm je!

Oznaki głodu u małego dziecka

Młode mamy mogą miewać problemy z rozpoznaniem, czy ich dziecko jest głodne. Są pewne oznaki, które mogą świadczyć o tym, że bobas chce jeść. Niemowlak może pokazywać głód, na przykład wystawiając język, ssąc wargi, próbując włożyć dłoń do buzi, czy też gdy gaworzy… Objawów jest wiele, a z czasem w odpowiedni sposób poznasz swoje dziecko i będziesz bez trudu rozpoznawać jego potrzeby. Nigdy nie ignoruj znaków, które przekazuje Ci najmłodszy członek Twojej rodziny. Mogą one okazać się bardzo pomocne. Ostateczną przy głodzie maleństwa jest oczywiście płacz, jednak lepiej nie doprowadzaj do takiego stanu. W takiej sytuacji karmienie piersią może być znaczenie utrudnione. Samo uspokojenie dziecka będzie trwało chwilę. W związku z tym spróbuj nauczyć się rozpoznawać pierwsze sygnały, aby w przyszłości ułatwić w znacznym stopniu swoje życie.