Dla fanów lodówkowego porządku – wybieramy najlepsze zestawy naczyń do gotowania i podgrzewania jedzenia w mikrofali

Odpowiednie zorganizowanie żywności w lodówce pozwala łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy do aktualnie przygotowywanej potrawy oraz wydajnie kontrolować, co należy zakupić, a co jak najszybciej wykorzystać. Fani porządku w lodówce chętnie sięgają po naczynia na żywność, które pomagają zorganizować przestrzeń, a także wpływają na świeżość produktów spożywczych. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze zestawy naczyń, które bez problemu wykorzystamy także do podgrzewania i gotowania posiłku w mikrofali.

Jakie naczynia i pojemniki wybrać do gotowania jedzenia w mikrofali?

Należy pamiętać, że nie wszystkie naczynia mogą być bezpiecznie wykorzystane w mikrofali. Aby mieć pewność, że są one wykonane z odpowiedniego materiału, sprawdź, czy na opakowaniu znajduje się specjalny znak. Zazwyczaj jest to prostokąt z trzema falami. Do gotowania jedzenia w mikrofalówce wykorzystane mogą być naczynia wykonane z silikonu, plastiku, szkła czy porcelany.

Co można gotować w mikrofali? Nie tylko podgrzewanie lunchu w pracy

W sklepie Maleomi.pl znaleźć można wiele pojemników i naczyń, które świetnie sprawdzą się nie tylko do podgrzewania lunchu w mikrofali. Wykorzystanie innowacyjnych technologii pozwala na ugotowanie w nich makaronu czy warzyw!

Pojemniki różnią się między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także zastosowaną technologią. W sklepie dostępne są naczynia marki Joseph Joseph, o których więcej przeczytać można w artykule Nowoczesne akcesoria kuchenne, w których się zakochasz. Poznaj markę Joseph Joseph oraz ich obłędne zestawy kuchenne”.

Jakie naczynia do gotowania jedzenia w mikrofalówce wybrać?

Przyjrzyjmy się najciekawszym modelom naczyń do mikrofalówki. Pierwszą grupą są klasyczne pojemniki, wykonane z silikonu lub specjalnego tworzywa sztucznego, które świetnie sprawdzają się do przenoszenia lunchu czy obiadu do pracy lub szkoły. Dzięki szczelnym pokrywkom podgrzewanie jedzenia w nich jest bezpieczne i szybkie.

Do wyboru są również kubki, które sprawdzają się najlepiej do przenoszenia i podgrzewania zup czy deserów, a także specjalne brytfanki, w których szybko i skutecznie podgrzać można większe porcje mięsa czy ziemniaków.

Popularnością cieszą się również parowary, w których ugotowanie warzyw w mikrofali zajmuje naprawdę niewiele czasu. Dodatkowo, wiele naczyń wyposażonych jest w podwójną powłokę, tak, aby podgrzany w mikrofali pojemnik nie parzył w ręce.