Depilacja laserowa – usuwanie owłosienia raz na zawsze!

Nie przepadasz za goleniem włosków, a wosk i depilator są bolesne? W takim przypadku pomyśl o zapisaniu się na zabieg depilacji laserowej!

Trwałe usuwanie owłosienia z praktycznie każdego miejsca na ciele jest możliwe – taką szansę daje depilacja laserowa, z której obecnie można skorzystać w wielu gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej na terenie całego kraju, w tym także w mieście Rzeszów.

Na czym dokładnie polega zabieg depilacji laserowej? Jakie miejsca można wydepilować laserem? Czy można zrobić to u każdej osoby? Czy jedna wizyta w gabinecie będzie wtedy wystarczająca?

Depilacja laserowa – jak to działa?

Aktualnie depilacja laserowa to popularna metoda usuwania niechcianego owłosienia, która wybierana jest przez kobiety i mężczyzn. Jak dokładnie się odbywa?

Zabieg depilacji laserowej polega na zniszczeniu włosków wraz z ich mieszkami włosowymi, dzięki czemu nie odrastają one ponownie.

W trakcie zabiegu dochodzi do tzw. selektywnej fototermolizy. Wiązka laserowa kierowana jest na skórę. Laser o odpowiednich parametrach dociera wtedy do włosa i jego mieszka. Energia światła laserowego jest następnie przekształcana w energię cieplną, co prowadzi do zniszczenia owłosienia.

Kluczowa podczas zabiegu jest melanina, czyli ciemny barwnik znajdujący się w owłosieniu. Z tego też powodu najlepsze rezultaty depilacji laserowej można uzyskać na włoskach ciemnych i na jasnej skórze.

Największym atutem depilacji laserowej jest jej trwałość. Włosek, który zostanie zniszczony, nie odrasta albo też dzieje się to dopiero po wielu latach. Dodatkowo, nowoczesna depilacja laserem nie jest bolesna!

Dokładne informacje o przebiegu zabiegu można znaleźć na stronie Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Slow Age z Rzeszowa.

Jakie miejsca można wydepilować laserem?

Depilacja laserowa może być wykonana na praktycznie każdym obszarze ciała oraz na twarzy. To powoduje, że można dzięki niej rozwiązać problem niechcianego owłosienia w każdym miejscu.

Zabieg można wykonać na:

 • nogach
 • rękach
 • okolicy bikini
 • pachach
 • brzuchu
 • plecach
 • pośladkach
 • twarzy – wąsik

Oczywiście, depilacja laserowa może być także wykonana w innych miejscach, dlatego też zabieg ten jest rekomendowany jako skuteczna alternatywa dla pozostałych metod usuwania niechcianego owłosienia.

Czy depilacja laserowa jest dobra dla każdego?

Bardzo często depilacja laserowa jest rekomendowana jako skuteczna metoda usuwania włosków u każdej osoby. Warto jednak zaznaczyć, że laser nie jest rekomendowany dla każdego.

Depilacja ta nie jest polecana dla osób, które posiadają jasne włoski, na przykład w kolorze blond, rudym czy siwym. Wynika to z faktu, że laser nie zadziała na nie tak skutecznie, jak na ciemniejsze włosy.

Dodatkowo, depilacja laserowa posiada także określone przeciwwskazania – trwałe oraz tymczasowe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej:

 • ciąża i laktacja
 • opalenizna – nie można opalać się na 2-3 tygodnie przed zabiegiem
 • stosowanie określonych preparatów – retinoidy, niektóre antybiotyki, zioła jak dziurawiec, nagietek
 • wcześniejsza depilacja mechaniczna, na przykład pęsetą, depilatorem, woskiem – należy zachować 1 miesiąc odstępu od zabiegu
 • bielactwo, łuszczyca
 • miejscowe uszkodzenia, infekcje skóry

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba przejść?

Dość często spotykanym mitem dotyczącym usuwania owłosienia laserem jest ten, który mówi, że dla uzyskania oczekiwanych rezultatów wystarczy tylko jeden zabieg. W rzeczywistości, by skóra była idealnie gładka, trzeba wykonać serię paru zabiegów laserowych.

Najczęściej zaleca się wykonanie od 4 do 6 zabiegów depilacji laserem, dlatego też liczba wymaganych wizyt w gabinecie jest indywidualna.

Dlaczego jeden zabieg depilacji laserowej nie jest wystarczający? Wynik to głównie z faktu, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu, a laser może oddziaływać tylko na te, które znajdują się w fazie aktywnej.

Zatem wtedy, gdy masz już dość golenia czy depilowania włosków woskiem czy depilatorem, pomyśl o skorzystaniu z depilacji laserowej. Seria tych zabiegów to gładka skóra niemalże na zawsze!