Jak urządzić przytulne wnętrze?

Marzeniem każdego posiadacza mieszkania jest stworzenie przytulnego miejsca dla siebie i bliskich. Pomysły wnętrzarskie można z powodzeniem realizować w sklepie Home&You, jednak warto mieć na uwadze kilka wytycznych, dzięki którym prace pójdą sprawniej.

Przyjazna przestrzeń

Przytulne wnętrze dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Najczęściej jednak takim terminem określa się przestrzeń, w której dobrze się czujemy. Aranżacja jest zrobiona pod nasz gust, łącznie z wszystkimi dodatkami. Synonimami przytulności są komfort i wygoda i to właśnie podstawowe kryteria, jakimi powinno się kierować przy urządzaniu wnętrz. Miłą i swobodną atmosferę można uzyskać, malując ściany na ulubione kolory, gromadząc przedmioty, które mają dla nas sentymentalne znaczenie, jak również wybierając odpowiednie ozdoby. W tym ostatnim zagadnieniu świetnie sprawdza się asortyment sklepu Home&You, zajmującego się atrakcyjnymi dodatkami do wnętrz. To propozycje do wnętrz w różnych stylach, asortyment sklepu daje więc możliwość eksperymentowania we własnym mieszkaniu.

Popołudniowy i wieczorny odpoczynek

Zmiany w aranżacji pokoju dziennego lub salonu zwykle robi się kilka razy do roku. Poza okresami świątecznymi głównie to wiosna i jesień nastrajają do szukania ozdób do wnętrz. Wiosna to czas budzenia się przyrody do życia. Aranżacje zwykle nabierają jasnych, pastelowych wnętrz. Nie brak także wśród nich żywych kwiatów, które są dostępne już od marca. Z kolei jesień stanowi czas, gdy wieczory stają się coraz dłuższe. Sięgamy wtedy po koce, ciepłe pledy, zapalamy świece i włączamy nastrojowe światła punktowe. Mile widziane są również estetyczne filiżanki do gorącej herbaty, ciepłe kapcie i przyjemna lektura. Sklep Home&You modyfikuje swoją ofertę do pór roku, jak również świąt. Mnogość ozdób większych i mniejszych daje wielkie pole do popisu amatorom dekorowania wnętrz.

Przytulny, czyli użyteczny

Idealne wnętrze to nie tylko piękna aranżacja, wykonana przy użyciu produktów ze sklepu Home&You, ale także możliwość korzystania z jej elementów. Efektowna zastawa stołowa nie będzie cieszyć, jeśli wyląduje w oszklonej gablocie zamiast na stole w jadalni. Prawdziwą przyjemność daje nie tylko przebywanie w ładnym pomieszczeniu, ale także cieszenie się zgromadzonymi skarbami. Najłatwiej zrobić przytulny kąt w małym mieszkaniu, pod warunkiem, że nie zostanie ono zagracone nadmiarem przedmiotów i mebli. Przy małej ilości pomieszczeń dobrze jest wydzielić jakąś strefę, która będzie spełniała funkcję naszego azylu. Można ją zaznaczyć innym kolorem ściany, dodatkowym dywanikiem lub nieco innym ułożeniem mebli, na przykład w kącik kawowy. Pracom aranżacyjnym wcale nie muszą patronować perfekcjonizm, nieskazitelność i idealny porządek. Wszelkie skrajności zwykle dają efekt odwrotny do zamierzonego.

Istnieją style, które automatycznie kojarzą się z przytulnością, jak styl boho, hygge, prowansalski czy rustykalny. Wszystkie „lubią” jasne kolory, miękkie tkaniny oraz naturalne materiały.