Czy dieta pudełkowa jest opłacalna?

Choć wiele osób chętnie skusiłoby się na wygodny i smakowity catering pudełkowy w swoim mieście, to przed podjęciem ostatecznej decyzji powstrzymuje je zazwyczaj myśl o kosztach takiego przedsięwzięcia. Czy taki model odżywiania można uznać za opłacalny?

Abstrahując od kwestii finansowych, pomyśl najpierw, ile zyskasz zamawiając swoje posiłki. Z pewnością przyczyni się to do utrzymania Twojego zdrowia na wysokim poziomie, dzięki czemu będziesz mógł zrezygnować z suplementów diety – bo Twój sposób żywienia będzie w pełni zbilansowany. Zyskasz również wiele czasu, który dotychczas trwoniłeś na codzienne zakupy, stanie w kolejkach do bufetu podczas przerwy w pracy, przygotowywanie posiłków, sprzątanie po nich. Dodatkowe godziny w ciągu tygodnia wykorzystasz jak tylko chcesz – a to przecież najcenniejsze, co mamy w życiu!

Dieta pudełkowa cena

Jeśli chodzi o catering pudełkowy koszt takiego przedsięwzięcia dla jednej osoby wynosi średnio 40 złotych za dzień, w zależności od wybranej opcji oraz kaloryczności. Zakładając, że chcesz spożywać tę dietę przez cały miesiąc, wyniesie Cię to 1200 złotych miesięcznie. Czy to dużo? To mniej więcej tyle, ile wydaje przeciętny singiel mieszkający i pracujący w dużym mieście, który nie ma czasu ani ochoty samodzielnie gotować, więc często kupuje gotowe kanapki w sklepie, czy stołuje się w restauracjach typu fast food. Chcąc gotować samodzielnie w domu z użyciem wysokiej jakości składników – ryb, owoców morza, orzechów, olejów roślinnych, pełnoziarnistego pieczywa, warzyw i owoców (nie tylko sezonowych), trzeba liczyć się z podobnym lub nawet wyższym kosztem. Wynika to stąd, że produkty te nie należą do tanich, a proces przygotowania wiąże się ze zużyciem gazu, prądu, wody, czyli dodatkowymi wydatkami.

Mniej kupujesz – mniej marnujesz

Przeciętny Polak każdego roku marnuje około 240 kilogramów żywności. Oznacza to, że kupując produkty w sklepie i gotując z nich samemu obiady, spora część z tych posiłków trafia do śmietnika. Wybierając catering dietetyczny koszt posiłków może być zbliżony, ale za to nie generujesz praktycznie żadnych odpadów, ponieważ każda porcja jedzenia jest wyliczona dokładnie według Twojego zapotrzebowania. Produkcja żywności w firmie Prima Food Catering odbywa się na większą skalę, w wyniku czego zawsze dostarczane są Tobie świeże produkty, natomiast nie generuje się prawie wcale odpadów żywnościowych – bo zamawiane są dokładnie takie ilości surowców, jakie jest zapotrzebowanie na catering na dany dzień!

Czy to się opłaca?

Oczywiście, gdy planujesz domowy budżet musisz myśleć o swoich możliwościach finansowych. Nie możesz jednak zapominać o własnych potrzebach – aby dobrze zjeść, być zdrowym, cieszyć się szczupłą sylwetką i nie być zmuszonym do codziennego gotowania, nawet gdy nie ma na to czasu z uwagi na liczne obowiązki. Policz, ile realnie wydajesz każdego miesiąca na jedzenie, ile na rachunki, i ile tracisz czasu na gotowanie w domu – wnioski o opłacalności diety pudełkowej powinny nasunąć się same! Kiedy potrzebna Ci dieta pudełkowa cena nie powinna być przeszkodą!