Baby shower: pomysły na prezent dla przyszłej mamy i dziecka

Jednym z popularnych od jakiegoś czasu sposobów na uczczenie zbliżających się narodzin dziecka jest baby shower. Podczas takiej imprezy przyszła mama często jest obdarowywana prezentami przez swoich przyjaciół i najbliższe jej osoby, które są z nią w tym wyjątkowym dniu. Co można podarować jej na taką okazję? Podpowiadamy!

Baby shower to tradycja, która przyszła do nas zza oceanu i łatwo przyjęła się ze względu na swój unikalny charakter. To świetny sposób na uczczenie faktu zbliżających się narodzin, a także żeby uszczęśliwić przyszłą mamę. Na takie przyjęcie zapraszani są przede wszystkim przyjaciele, rodzina i najbliższe osoby dla pary, która spodziewa się dziecka. Podczas baby shower zwyczajowo wręcza się prezenty związane z nowym rozdziałem w życiu. Należy pomyśleć nie tylko o maluchu, ale też o jego mamie, która również zasługuje na podarunek.

​Prezent na baby shower dla mamy – co wybrać?

Zastanawiasz się, co kupić na baby shower przyszłej mamie? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na prezenty, które mogą sprawić jej radość. Warto pomyśleć nie tyle o ozdobach do pokoiku dziecka, ile o praktycznych prezentach, które ułatwią młodej mamie życie po przyjściu maluszka na świat. Jakie akcesoria sprawdzą się najlepiej?

​Chusta do noszenia

Coraz więcej rodziców decyduje się na używanie chusty zamiast nosidełka. Takie rozwiązanie pomaga w tworzeniu bliższej więzi między rodzicem a maluchem. Dodatkowo chustę można nosić na wiele sposobów, co również wpływa na rosnącą popularność tego trendu.

Wśród tego typu akcesoriów dla mam znaleźć można różne warianty, w tym między innymi kołowe, wiązane i elastyczne. Dostępne są wersje proste i jednokolorowe lub wielobarwne w fantazyjne wzory, dzięki czemu można dobrać prezent odpowiednio do stylu przyszłej mamy.

​Miś Szumiś

Unikalny polski projekt robi furorę na całym świecie. Miś Szumiś, jak sama nazwa wskazuje, emituje szumy. Mają one przypominać dziecku dźwięki z maminego brzucha. Potrafią one uśpić malucha i sprawić, że jego sen będzie znacznie lepszy, głębszy i spokojniejszy.

Dla rodziców ta przytulanka może być prawdziwym skarbem. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyszła mama również będzie spać spokojniej i prawdopodobnie nie będzie musiała wstawać tak często do malucha.

A co w przypadku, gdy chcesz sprawić przyszłej mamie przyjemność, a niekoniecznie stawiać na praktyczny podarunek?

​Voucher do spa

Ciąża bywa wyzwaniem i często wiąże się ze zmęczeniem spowodowanym obciążeniem kręgosłupa i szeregiem innych charakterystycznych dla tego czasu dolegliwości. Może w takim razie podarujesz przyszłej mamie prezent, który pozwoli jej na chwilę o tym zapomnieć? Dobrym pomysłem będzie zafundowanie jej na przykład popołudnia w spa, podczas którego odpręży się i zrelaksuje. Wystarczy zakupić voucher na określone zabiegi i wręczyć go właśnie podczas baby shower.

​Kołyska wykonana metodą makramy

Dla przyszłych mam, które uwielbiają oryginalny design, świetnym prezentem może być stylowa kołyska wykonana metodą makramy. Jej wyjątkowa estetyka wspaniale pasuje do najróżniejszych wnętrz. Jednocześnie taką kołyskę można w łatwy sposób regulować, zawiesić na odpowiedniej wysokości i dopasować m.in. do swojego wzrostu, aby móc z niej wygodnie korzystać.

To tylko przykładowe pomysły na tak zwane bociankowe prezenty, z których przyszła mama z pewnością się ucieszy. Warto przede wszystkim zastanowić się, co lubi i jaki styl macierzyństwa jest jej najbliższy – to pomoże w doborze podarunku.