Spośród krajów zagranicznych, w których szukamy swojego nowego miejsca na rozwój zawodowy, pojawia się propozycja Holandii. Tamtejsi pracodawcy doceniają polskich pracowników, a brak znajomości języka obcego nie musi być utrudnieniem w zdobywaniu pracy.
Praca w Holandii nie tylko tymczasowa
Głównie zatrudnienie w Holandii można znaleźć w pracy tymczasowej. To duże udogodnienie dla osób, które chcą sobie dorobić na przykład przez okres wakacyjny, niekoniecznie zatrudniając się na stałe w jakiejkolwiek firmie. Zarobki satysfakcjonują, a do tego można starać się o przekwalifikowanie. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest wystarczająca, by odnaleźć się na holenderskim rynku pracy, ale i poradzić sobie z rozmaitymi formalnościami.
Pomocą dla osób przybywających z zagranicy w celach zarobkowych, są również agencje pośrednictwa pracy. Ich pomoc oznacza, że można liczyć nie tylko na znalezienie zatrudnienia, ale i organizację dojazdu oraz zakwaterowania. Jeśli zaś w grę wchodzi zwrot podatku z Holandii, rozliczenia, ale i inne formalności związane z odbytą pracą, warto zwrócić się do specjalistów, którzy szybko uporają się z wszelkimi dokumentami.
Czym zaskakuje praca w Holandii?
Nowością dla emigrantów może być duża popularność tak zwanych umów zerowych, które polegają na tym, że nie obowiązuje minimalna liczba godzin, jaką trzeba wypracować w ciągu miesiąca. Ponadto na wysokie zarobki mogą liczyć wykwalifikowani pracownicy, głównie osoby o wykształceniu zawodowym. W Holandii cały czas brakuje rąk do pracy na stanowiskach ślusarzy, spawaczy, operatorów CNC czy inżynierów.
Po sezonowej pracy wracając do Polski, warto pomyśleć o tym, czy nie pokusić się o okresowe wyjazdy do pracy tymczasowej lub nawet na stałe, nie tylko dla wyższych zarobków. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, by rozliczyć zwrot podatku z Holandii, a dla zwiększania swoich szans zawodowych, podszkolić się przynajmniej z języka angielskiego, by porozumiewać się w nim płynnie.