Co trzeba kupić, by rozpocząć przygodę z domowymi hybrydami?

Paznokcie robione hybrydą to najskuteczniejszy znany sposób na trwały, efektowny manicure. Do czego przyda się frezarka do paznokci i jakie jeszcze urządzenia warto mieć, gdy myśli się o domowych paznokciach hybrydowych?

Podstawowe lakiery do pracy

Oczywiście gdy mowa o malowaniu paznokci lakierem hybrydowym, należy przygotować się i zakupić lakiery. Zwykle panie decydują się na jeden lub dwa kolory w odcieniu bazowym – na przykład beż lub klasyczną czerwień. Wybór krwistoczerwonego lakieru na początek jest lepszym wyborem niż delikatny nude – pozwala w bardziej wyrazisty sposób nakreślić granicę między lakierem i naturalną płytką, więc łatwiej jest kontrolować tor pędzelka, gdy dopiero zaczyna się przygodę z hybrydami. Bez bazy i topu nie ma szans na wykonanie manicure hybrydowego, dlatego należy kupić również i te lakiery – często są one dołączane do zestawów hybryd.

Specjalistyczne urządzenia

Lampa emitująca fale ultrafioletowe jest bardzo ważnym dodatkiem do lakierów hybrydowych i bez niej właściwie nie da się wykonać prawidłowego zabiegu. Wynika to stąd, że lakiery hybrydowe utwardzane są światłem, a konkretnie promieniowaniem UV – wówczas wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund pod lampą, by lakier wysechł i porządnie przywarł do płytki. Lampy również często dołączane są do zestawów startowych, można też wybrać je oddzielnie – warto wówczas kierować się znanymi, sprawdzonymi markami, by nie przepłacić za gorszej jakości urządzenie.

Frezarka do paznokci nie jest absolutną koniecznością przy robieniu hybryd, ale zdecydowanie ułatwia pracę. Szczególnie dla amatorek jest to ważne – wykonanie manicure w sposób szybki, prosty i niemęczący powoduje, że trudniej jest się zniechęcić, za to łatwiej podejmować próby poprawiania swoich niedoskonałych ruchów. Dobrej jakości frezarka do paznokci pomoże szybko usunąć stary lakier bez konieczności stosowania drażniącego acetonu. W przyjemny sposób pozwala też skutecznie przygotować skórki czy oszlifować wały paznokciowe, aby skóra wokół płytki była gładka i pozbawiona niedoskonałości. Czas potrzebny na zdjęcie hybrydy i przygotowanie płytki skraca się wówczas z około godziny do nawet 20 minut – to zdecydowanie duże ułatwienie.

Akcesoria, które przydają się w pracy

Oprócz lakierów i urządzeń elektrycznych takich jak frezarka do paznokci, które są najdroższym elementem wyposażenia domowego salonu stylizacji paznokci, warto też zaopatrzyć się w zapasy: acetonu, nail cleanera, wacików bezpyłowych, patyczków do stylizacji, dobrej jakości pilniczków o różnej gradacji, a także bloczków polerskich, które doprowadzą płytkę do idealne gładkiej postaci.

Wybierając akcesoria wysokiej jakości, najlepiej kierować się ofertami renomowanych marek, używanych nie tylko przez amatorki, ale również przez profesjonalistki w salonach stylizacji paznokci. Lakiery hybrydowe są na szczęście coraz lepiej dostępne w drogeriach, więc bez trudu uda się zakupić te w wymarzonych kolorach do najpiękniejszych stylizacji. Trochę czasu warto jednak poświęcić na przestudiowanie opinii o frezarkach czy lampach, aby zakupić jednorazowo sprzęt dobrej klasy, który posłuży przez kilka lat. Dobrą inwestycją może być też pochłaniacz pyłu, który przydaje się podczas ściągania frezarką starej hybrydy. Jeśli będziemy bazować na dobrych, markowych urządzeniach, w ciągu kilku miesięcy z pewnością zwrócą się ewentualne koszty tej inwestycji w stosunku do kilku wizyt w salonie. Kto wie, może stanie się to nową pasją lub sposobem na zarabianie?