Bluza damska oversize. Trend obecny w każdym sezonie

Trend na ubrania oversize powraca praktycznie cały czas. Nie brakuje ich w danym sezonie, dlatego nieustannie możemy czerpać oraz szukać inspiracji na stylizację z wykorzystaniem tego trendu. Bluzy to jeden z klasycznych wariantów wyboru tego typu odzieży. Jak zatem można je łączyć z różnymi elementami garderoby na co dzień?

Jak dobrać bluzę oversize?

Decydując się na wybór ubrań oversize musimy pamiętać o doborze pasującego modelu. W jaki sposób to osiągnąć? Ważne, aby fason sprawiał wrażenie zbyt dużego elementu, ale nie przytłaczał sylwetki. Nie może również sprawiać wrażenia, że nasz figura dostała kilka dodatkowych kilogramów. Dlatego w tym przypadku decyduje przede wszystkim dopasowanie pozostałych elementów stylizacji. Najlepiej zatem ubierać jedną lub dwie rzeczy o tym kroju. Pozwoli to zachować proporcję sylwetki. Bluzę damską wybierajmy tak, aby mogła w dalszym ciągu eksponować nasze atuty. Najczęściej zwraca się uwagę na modele wkładane przez głowę, czyli te niezapinane. Wówczas to one najlepiej będę prezentować się w stylu oversize. Jeśli chodzi o dobór konkretnego fasonu – kolorystyka odgrywa ważną funkcję. Przy bluzach o dużych rozmiarach nie zawsze eksperymentuje się z asymetrią, czy krojem. Dlatego często kolory danego modelu to najważniejsza z kwestii. Intensywne odcienie lub całkiem stonowane fasony to jedne z najczęściej wybieranych wśród kobiet fasonów. W tym sezonie stawia się na żółć, czerwień, fiolet, pomarańcz, czy błękit. Wśród zgaszonych barw to czerń, szarość i biel to odpowiedni wybór.

Bluza oversize – jak ją nosić?

Bluzę oversize możemy zestawiać w różny sposób. Wszystko zależy od naszego stylu, upodobania oraz sytuacji, w jakiej będziemy chcieli ją wykorzystać. Oczywiście najczęściej wybiera się spodnie jako element uzupełniający. Jeansy, materiałowe spodnie, a także te dresowe to propozycja na co dzień. Ostatni wariant jednak ma bardziej sportowe przeznaczenie. Wśród spodni przyjęło się, że powinny być to dopasowane, obcisłe fasony. Wówczas proporcje sylwetki zostaną zachowane. Jednak nie musimy wybierać tylko i wyłącznie dopasowanej dolnej części garderoby. Nieco luźniejsza także się sprawdzi, wystarczy wybrać model tak, aby nie przesadzić z wykorzystaniem. Innym wariantem jest spódnica. Tutaj również nie mamy ograniczeń – materiałowa, plisowana, czy jeansowa. Każda z nich na pewno dobrze będzie się komponować, jeśli zostanie odpowiednio wybrana pod względem kolorystyki oraz fasonu. Można pokusić się zestawienie bluzy damskiej z sukienką. Wówczas sprawi ona wrażenie dłuższej spódnicy. Wszystko należy zwieńczyć obuwiem oraz okryciem wierzchnim przeznaczonym na zimową pogodę. Bluzy damskie w Renee.pl to wybór wielu modeli bluzy z falbanami, nadrukami, zapięciem, czy wzorami. Dłuższe, jak i krótsze fasony z pewnością będą idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji.

źródło zdjęcia: pixabay.com