Akcesoria, które warto mieć w swoim aucie

Każdy właściciel auta wie, jak istotne jest utrzymanie w nim porządku oraz ile radości daje kupienie jakiegoś nowego gadżetu, który sprawi, iż podróż będzie o wiele przyjemniejsza. Takimi akcesoriami są np. nawigacja GPS, kubek termiczny czy chlapacze Subaru Impreza, seat Ibiza i każdy inny samochód wiele zyskuje dzięki tego typu dodatkom. Jakie akcesoria warto kupić, aby podwyższyć komfort w trakcie podróży?

Ciekawe akcesoria do auta

Poniżej przedstawione zostały popularne akcesoria i części do samochodu, które podwyższa komfort jazdy:

  • Chlapacze – jak wiadomo, nikt nie lubi brudnego auta. Traci on na estetyce i czasem sprawia, iż wstyd wyjechać do miasta lub do znajomych. W dodatku ciągle mycie, ze względu na brudne podwozie i błotniki może sporo kosztować. Idealnym rozwiązaniem jest zakup porządnych chlapacze dostosowanych do posiadanego auta. Pozwolą one cieszyć się czystym samochodem – również z zewnątrz.
  • Kable rozruchowe – w przypadku posiadania auta ze starszej ery, gdzie nie było systemów hybrydowych czy start-stop, kable rozruchowe nie raz mogą uratować życie. Akumulator jest newralgicznym urządzeniem, które zwłaszcza w zimę potrafi odmówić współpracy. Jednak nie sprawi on większych trudności, gdy pod ręką będą kable rozruchowe.
  • Zapasowe bezpieczniki – pomimo, iż element ten nie do końca zaliczany jest do akcesoriów samochodowych, to warto mieć je zawsze przy sobie jadąc w dłuższą trasę. Nie jest to duży wydatek, a może nie raz zapobiec negatywnym skutkom przepalenia jednego z nich.
  • Taśma uniwersalna (zwana również duck tyle) – ponoć to właśnie dzięki niej zbudowano świat. wzmacniana srebrna taśma, może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów jakie można napotkać za kierownicą.
  • Pendrive – długie podróże bardzo często są dość męczące. W dodatku nie każde radio musi spełniać wymagania kierowcy. W takim przypadku przyda się urządzenie jakim jest pendrive. Można nagrać na niego swoją ulubioną muzykę i cieszyć się nią w trakcie dalekiej podróży.
  • Ładowarka USB – obecne społeczeństwo w znacznym stopniu korzysta z urządzeń elektrycznych, których energia nie jest nieskończona. W takim przypadku ładowarka USB może naładować smartfon czy tablet dzięki energii z akumulatora silnika. Wystarczy podłączyć ją w miejsce zapalniczki samochodowej, a urządzenie elektroniczne będzie naładowane cały czas.
  • Nawigacja samochodowa – dobry GPS pozwoli dotrzeć niemal w każdej miejsce na świecie w jak najkorzystniejszy sposób. Ważne jest, aby zdecydować się na bardziej zaawansowany sprzęt renomowanej marki, gdyż to właśnie on pozwoli uniknąć takich problemów jak:brak niektórych lokalizacji czy powolne działanie.