
Zabiegi medycyny estetycznej na twarz obecnie cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Ich stosowanie pomaga wyeliminować różnego rodzaju problemy skórne, przy czym cera zostaje dogłębnie oczyszczona, nawilżona i ujędrniona. Obecnie do wyboru jest szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, takich jak mezoterapia, lipoliza chemiczna czy dermabrazja laserowa. W porównaniu do maseczek i kuracji stosowanych w domu potrafią przynieść spektakularne efekty na długi czas. Dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej zabiegi są bezbolesne, a pierwsze efekty widoczne już po pierwszej sesji. W ostatnim czasie niezwykle cenione są odmładzające zabiegi kosmetyczne na twarz, które wygładzają zmarszczki pozwalając cieszyć się nieskazitelnie gładką cerą. Zachęcamy do sprawdzenia najnowszych artykułów, aby dowiedzieć się więcej o innowacyjnych zabiegach na twarz!
Zabiegi na twarz – kiedy i dlaczego warto z nich korzystać?
Zabiegi na twarz to doskonałe rozwiązanie dla kobiet dążących do gładkiej, nieskazitelnej cery, a także z problemami skórnymi lub widocznymi oznakami starzenia się. Nawet najbardziej staranna pielęgnacja nie zawsze jest wystarczająca, aby uzyskać pożądany efekt. Korzystając z obecnych możliwości kosmetologii i medycyny estetycznej można nie tylko dogłębnie oczyścić i nawilżyć cerę, ale też zniwelować występowanie trądziku i innych zanieczyszczeń skórnych czy wygładzić zmarszczki. Dodatkowo masaż twarzy sprzyja relaksacji i umożliwia oderwanie się na chwilę od rzeczywistości. Niewątpliwą zaletą korzystania z zabiegów medycyny estetycznej na twarz jest możliwość poprawienia urody i pozbycia się niedoskonałości, co skutkuje nie tylko pięknym wyglądem, ale również świetnym samopoczuciem. Dzięki profesjonalnej wiedzy, a także nowoczesnym urządzeniom i wysokiej jakości kosmetykom zabiegi na twarz są bezpieczne i zwykle nie wymagają ingerencji w strukturę skóry. Szeroka gama kuracji do wyboru pozwala dostosować odpowiednią propozycję do indywidualnych potrzeb. Przed wyborem gabinetu warto skorzystać z listy sprawdzonych firm dostępnej na naszej stronie internetowej.
Przy wyborze odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej na twarz najważniejszą kwestią jest znalezienie źródła problemu z cerą. W wielu przypadkach wpływ na pogorszenie się stanu skóry ma suche powietrze w pomieszczeniach, alergia czy nieprawidłowa dieta. W przypadku okresowego pojawiania się niedoskonałości rodzaj zabiegu jest dobierany w zależności od oczekiwanego efektu. Do wyboru są kuracje oczyszczające, ujędrniające, nawilżające czy odmładzające. Przy prawidłowo przygotowanej twarzy do zabiegu, cera z pewnością poradzi sobie niezależnie od poziomu inwazyjności. Dużo trudniejszym zadaniem jest dopasowanie odpowiedniego zabiegu na twarz dla osób z problematyczną cerą, szczególnie naczynkową. Duża część kuracji nie jest polecana, jednak zawsze można znaleźć skuteczny zamiennik. Ograniczenia mogą pojawić się także przy cerze tłustej i trądzikowej lub czynnikach, takich jak rany na skórze, antybiotyki, problemy z krzepliwością krwi czy zębami. W takiej sytuacji często jedynym wyjściem jest dobranie delikatnych kosmetyków.
Historia zabiegów medycyny estetycznej na twarz
Pierwsze zabiegi na twarz stosowano już w starożytności, a jedną z największych kolebek medycyny estetycznej stała się Grecja. W tamtych czasach za ideał piękna uchodziła grecka bogini Afrodyta, a wyznacznikami klasycznej urody była jasna karnacja i smukła sylwetka. Z tego względu kobiety zaczęły poszukiwać skutecznych metod na ukrycie różnego rodzaju niedoskonałości i upiększenie swojego ciała wykorzystując w tym celu dostępne w danym rejonie świata rośliny i minerały. Wyjątkowo dużą popularnością cieszyły się maseczki do twarzy tworzone z płatków różanych, sproszkowanych pestek daktyli, a także chleba i mleka, które wybielały cerę. Panie chętnie korzystały również z dobroczynnych właściwości glinki, miodu czy krochmalu. Nie mniej dbano o urodę w starożytnym Egipcie. Kobiety szczególnie ceniły zabiegi odmładzające na twarz z użyciem składników, takich jak miód, ludzkie mleko, mocz czy oliwa z oliwek. Tworzono także maski przeciwzmarszczkowe opierające się na żółci wołowej, sproszkowanych jajach strusich i proszku z alabastru. W Arabii Saudyjskiej z kolei usuwano piegi za pomocą rtęci, mielonych migdałów i nasion.
Współczesna medycyna estetyczna, choć wywodzi się ze starożytnych tradycji, to jednak ze względu na wynalezienie dużo bardziej zaawansowanych metod nie opiera się jedynie na stosowaniu kosmetyków i środków pielęgnacyjnych. Pierwszy raz nazwano tę dziedzinę we Francji w latach 70. XX wieku, kiedy kanonem piękna została Farrah Fawcett z amerykańskiego serialu „Aniołki Charliego” o nieskazitelnej cerze i wysportowanym ciele. Według licznych źródeł informacji odkrycia dokonał francuski endokrynolog, który utworzył pierwsze Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W ten sposób doszło do prężnego rozwoju zabiegów na twarz, a specjalizacją zainteresowały się również inne państwa tworząc własne towarzystwa, a nawet laboratoria działające do dnia dzisiejszego. W Polsce pierwsze zabiegi medycyny estetycznej na twarz zaczęto wykonywać pod koniec XX wieku. Obecnie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na bogactwo usług z zakresu laseroterapii, mezoterapii czy eksfoliacji kwasami.
Przykłady zabiegów medycyny estetycznej na twarz
Obecnie największą popularnością w gabinetach kosmetycznych cieszą się odmładzające zabiegi na twarz, które poprawiają kondycję i jędrność skóry, a przy tym pomagają w modelowaniu konturów twarzy i eliminują przebarwienia. Decydując się na takie rozwiązanie można opóźnić widoczne oznaki starzenia się, ukryć niedoskonałości urody, a przy tym cieszyć się wysoką samooceną i dobrym samopoczuciem. Jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej na twarz jest botoks. Stosuje się go do redukcji zmarszczek w górnej części twarzy. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w wybrane miejsce twarzy. Efekt utrzymuje się przez około 4 miesiące. Ciekawą alternatywą dla tego zabiegu może być mezoterapia polegająca na wykonaniu serii nakłuć, aby dostarczyć preparat z substancją zawierającą kwas hialuronowy, witaminy A, C, E i różnego rodzaju wyciągi roślinne lub związki. Dzięki temu zostają pobudzone naturalne mechanizmy regeneracji skóry. Rezultaty są widoczne już w przypadku jednej sesji, co sprawia, że nie ma potrzeby wielokrotnego powtarzania zabiegu.
W celu uzyskania jędrnej i sprężystej skóry kobiety często decydują się na zabieg medycyny estetycznej na twarz z zastosowaniem kwasu hialuronowego. W tym celu wykorzystywane są specjalne wypełniacze na bazie tego składnika, które poprzez wstrzyknięcie zostają umieszczone w skórze w miejscach ubytku. To idealne rozwiązanie dla pań pragnących podnieść opadające kąciki ust lub powiększyć wargi dla wyrównania kształtu, a także spłaszczyć widoczne bruzdy i zmarszczki na twarzy, szyi lub dekolcie. Zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, co zapewnia jego bezbolesność. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się przez wiele miesięcy. Do coraz chętniej stosowanych rozwiązań, aby uzyskać nieskazitelnie gładką cerę i usunąć niedoskonałości, zaliczają się zabiegi laserowe na twarz. Wykonywane są za pomocą specjalistycznego urządzenia – lasera frakcyjnego, którego energia dociera do głębokich warstw skóry bez uszkadzania naskórka. Dzięki temu prowadzi do przebudowy skóry od środka, co skutkuje zagęszczeniem i wygładzeniem skóry oraz poprawą jej struktury i kolorytu. Bądź na bieżąco z nami, aby dowiedzieć się więcej o nowoczesnych zabiegach medycyny estetycznej na twarz.
Artykuł przygotowany we współpracy z wirtualnaklinika.pl.