3 zabiegi ujędrniające, które warto dodać do noworocznych postanowień

Ujędrnianie skóry - kobieta podczas zabiegu ujędrniającego uda

W nowym roku postanowiłaś zatroszczyć się o piękny wygląd i dobre samopoczucie? To doskonale! Nie ma nic lepszego niż inwestycja w siebie! Na liście Twoich noworocznych postanowień powinny się znaleźć zabiegi ujędrniające twarz i ciało – jeśli zgłosisz się na nie właśnie teraz, latem z dumą założysz obcisłą sukienkę lub krótkie spodenki! Co w tym zakresie oferuje nowoczesna medycyna estetyczna?

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie właściwości ma zabieg ujędrniający Onda,
  • na czym polega ujędrnianie brzucha urządzeniem Morpheus,
  • z jakimi niedoskonałościami pomaga walczyć zabieg Pelleve.

Na jędrność i elastyczność skóry, zarówno twarzy, jak i całego ciała, wpływa wiele czynników. Po pierwsze – wraz z wiekiem w organizmie w naturalny sposób ubywa fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, a więc białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Po drugie – na jej elastyczność w negatywny sposób mogą wpływać nieprawidłowa dieta, niewłaściwa pielęgnacja (zwłaszcza niedostateczne nawilżenie) oraz długotrwała ekspozycja na słońce. Po trzecie – do utraty napięcia skóry u kobiet dochodzi również na skutek przebytych ciąż i porodów oraz zaburzeń hormonalnych zachodzących w organizmie w okresie menopauzy.

Na szczęście niekorzystnym efektom działania tych czynników można w dużej mierze zapobiegać, a nawet je odwracać. Na ujędrnianie skóry na twarzy i ciele pozwalają bowiem nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej znajdujące się w ofercie kliniki ESTELL w Warszawie.

Ujędrnianie brzucha, ud i pośladków – zabieg Onda

Na skutecznie ujędrnianie brzucha, ud, pośladków i innych problematycznych partii ciała pozwala zabieg Onda. Urządzenie to wykorzystuje energię zimnych mikrofal Coolwaves, które docierają do tkanki tłuszczowej, uszkadzają adipocyty i w sposób zupełnie nieinwazyjny prowadzą do ich redukcji. Dzięki temu można wyraźnie wyszczuplić te partie ciała, w których zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej. Jednocześnie około 20% emitowanej przez urządzenie energii pozostaje na granicy skóry, intensywnie ją ujędrniając, poprawiając jej gęstość oraz elastyczność.

Dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii chłodzenia, podczas zabiegu Onda pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Dla jak najlepszych efektów, zabieg ujędrniający Onda powinien być wykonany 3-4 razy w odstępie 4 tygodni.

Ujędrnianie skóry – radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus

Na bardzo skutecznie ujędrnianie skóry twarzy i ciała przy wykorzystaniu zupełnie innej technologii pozwala zabieg Morpheus. Otóż polega on na wykonywaniu izolowanymi igłami mikronakłuć na głębokość od 0,5 do 4 mm. Igły emitują fale radiowe, które z jednej strony pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, a z drugiej – powodują kurczenie już istniejących włókien kolagenowych. Korzystnie na stan skóry wpływa również sama iniekcja, która natychmiast stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Po wykonaniu serii 4 zabiegów ujędrniających Morpheus w odstępie 3 tygodni można uzyskać efekty w postaci:

  • poprawy napięcia twarzy,
  • redukcji opadającego owalu twarzy,
  • ujędrnienia i uelastycznienia ciała,
  • redukcji rozstępów, przebarwień i blizn.

Zabieg Pelleve – poprawa kondycji okolic twarzy

Niektóre zabiegi ujędrniające dedykowane są wyłącznie okolicom twarzy, szyi i dekoltu – tym właśnie charakteryzuje się zabieg Pelleve, określany również mianem niechirurgicznego liftingu falą radiową. Urządzenie emituje falę radiową o częstotliwości 4 Mhz – w momencie zetknięcia ze skorą podnosi ona jej temperaturę nawet do 65°C. Natychmiast powoduje to napinanie i kurczenie już istniejących włókien kolagenowych oraz pobudzanie produkcji nowego kolagenu. Skutkuje to widoczną poprawą napięcia i jędrności skóry, likwidacją tzw. chomików czy wiszącego podbródka, uniesieniem opadających kącików oczu i ust oraz redukcją drobnych zmarszczek. Zabieg Pelleve dla jak najlepszych rezultatów można połączyć np. z mezoterapią igłową lub zabiegami nawilżającymi.

Chcesz zatroszczyć się o piękną sylwetkę już dziś? Zapoznaj się z naszą ofertą zabiegów ujędrniających i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom!