Zakupy z kilkulatkiem: wymieniamy garderobę

Małe dzieci szybko wyrastają z ubrań, które się dla nich kupuje. Z tego względu co jakiś czas konieczne jest odświeżenie garderoby i zakup większych rzeczy. Niektórzy rodzice uważają, że wiedzą najlepiej, co jest potrzebne małemu chłopcu. Nie warto jednak popełniać tego błędu – na zakupy zawsze należy jechać z dzieckiem.

Rodzicu: nie kupuj ubrań sam

Pokusa bywa silna – oszczędność czasu i zakup tych rzeczy, które podobają się rodzicowi, a dodatkowo są w korzystnej cenie. Znacznie lepiej jest jednak zorganizować wspólne zakupy. Powodów jest kilka; po pierwsze chłopiec będzie mógł przymierzyć wybrane ubrania – nie zawsze rozmiar podany na metce jest adekwatny do rzeczywistości (wiele zależy od producenta i wymiarów stosowanych przez niego). Po drugie – dziecko będzie mogło samodzielnie wskazać ubrania, które chciałoby potem nosić. Oczywiście warto na samym początku wyznaczyć pewne widełki cenowe oraz powiedzieć chłopcu, na co ma zwrócić szczególną uwagę (np. na to, że konieczny jest zakup konkretnych ubrań, a inne, znajdujące się poza listą, będą co najwyżej rozważane).

Gdzie i co kupić?

Jeśli chodzi o to, co warto kupić na większych zakupach, to na pewno są to takie rzeczy jak <a href=”https://sklep.yoclub.pl/ubranka-dla-chlopca/bielizna-chlopieca.html” target=”_blank” style=”color:#444; text-decoration:none;”>bielizna chłopięca</a> (ważne, by była z odpowiedniego, miękkiego, przepuszczającego powietrze materiału), odzież wierzchnia (nawet latem – wtedy są większe promocje!) czy odzież sportowa (z uwzględnieniem lekcji wychowania fizycznego). Zazwyczaj konieczna jest również wymiana obuwia; nawet, jeśli stopa dziecka nie urosła, to zazwyczaj chłopcy szybko niszczą buty – z tego względu warto rozejrzeć się także za tym elementem garderoby. Gdzie najlepiej robić zakupy? Duże centra handlowe sprzyjają kompleksowym zakupom, jednak warto zajrzeć również do małych, lokalnych sklepów odzieżowych, gdzie nierzadko ceny są znacznie niższe. Po drobne rzeczy (np. skarpetki) można wybrać się w ostateczności na jeden z bazarów. Lepiej zrezygnować za to z zakupów internetowych – w przypadku odzieży dziecięcej ciężko dobrać właściwy rozmiar.