Zadbaj o włosy już dziś!

Z problemem wypadających włosów borykają się najczęściej mężczyźnie, ale również kobiety nie są od niego wolne. Grunt, to znaleźć sposób na łamliwe, osłabione włosy i wpłynąć na ich szybszy wzrost.

Dlaczego wypadają włosy

Przyczyn może być mnóstwo, ale najpowszechniejsza jest ta, dotycząca zaburzonej gospodarki hormonalnej. Liczą się także geny, czyli dziedziczność. Coraz więcej osób ma problemy z włosami przez nieprawidłową dietę i ogólnie niezdrowy tryb życia – mało snu, mało ruchu, dużo używek… Co więcej, duże znaczenie ma też stres, przeżywanie silnych emocji, lęk, i ogólnie codzienny pośpiech. Dlaczego wtedy włosy mogą wypadać? Ponieważ nadnercza produkują więcej androgenów, a to z kolei ma wpływ na zaburzoną pracę cebulek włosowych. Oprócz tych wszystkich czynników bardzo źle wpływa na włosy nieodpowiednia pielęgnacja , czyli używanie kosmetyków, w których znajduje się sporo barwników, silikonów itd. Nie bez znaczenia jest też mycie włosów i suszenie, często wykonywane nieodpowiednio, z niepotrzebnym szarpaniem i tarciem powierzchni włosa.

Osoby zażywające różne leki (np. przeciwzakrzepowe, czy przeciwtarczycowe) oraz środki antykoncepcyjne, też mogą odczuć, że ich włosy osłabiły się, są kruche i łamliwe. Obok farmaceutyków zły wpływa na strukturę włosa i cebulki mają choroby skóry głowy, np. grzybica. W mieszkach włosów dochodzi do rozwinięcia się stanów zapalnych, czego następstwem jest problem z ich wzrostem.

Jak przeciwdziałać? Co na wypadanie włosów?

Co na wypadanie włosów można dostać bez recepty? Jest sporo leków oraz kosmetyków, które warto stosować, aby wzmocnić ich budowę. Priorytetowo jednak zacznij stosować zdrowsze dla skóry głowy kosmetyki, naturalne, wolne od mnóstwa chemicznych środków. Warto też wypróbować maseczki wieloskładnikowe, bogate w cenne substancje odżywcze, np. miód, olejki, czy żółtko jajka). Bardzo pomagają tez odżywki do włosów, bogate w witaminy, np. witaminę B5 i mikroelementy. Co na wypadanie włosów byłoby naprawdę pomocne? Warte wypróbowania jest serum stymulujące wzrost włosów. Są to najczęściej kompleksy składników aktywnych poprawiających mikrokrążenie -odżywiają i rewitalizacją cebulki włosów.

Godny uwagi jest też spray na wypadanie włosów, zawierający roślinne składniki aktywne, np. kiełki soi i pszenicę oraz różne zioła. Dzięki stosowaniu takich preparatów aktywność mieszka włosowego jest poprawiona. Włosy przybierają zdrowszy wygląd i zmniejsza się stopień ich wypadania.

Co na wypadanie włosów byłoby wskazane oprócz ww. kosmetyków? Wiele osób stosuje żele, zawierające czynną substancję pochodzenia witaminowego. Dzięki jej działaniu wypadanie włosów zostaje zahamowana oraz dochodzi do stymulacji procesu ich odrastania.
To tylko część kosmetyków, których jest znacznie więcej. Muszą to być to jednak preparaty dobrej jakości, wolne od chemii, a pełne cennych naturalnych składników odżywczych.