Zabiegi kwasami

Jak przygotować się do peelingu z użyciem kwasów? Czego unikać i dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie? Zachęcamy do zapoznania się artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości w temacie tego rodzaju metody na oczyszczanie skóry.

W wielu miejscach w ostatnim czasie furorę robią zabiegi różnymi kwasami. Najpopularniejszym z nich jest peeling chemiczny, który sprawa, że martwy naskórek zostaje złuszczony i usunięty, dzięki czemu pojawią się nowe komórki, czego efektem będzie nawilżona, świeża i promienna skóra. Co warto wiedzieć o takim zabiegu? Poniżej odpowiedź.

1. Peeling kwasami
Peeling kwasami jest to zabieg, który daje dużo trwalsze i lepsze rezultaty od peelingów, które wykonujemy sami we własnym domu. Ich działanie jest bowiem dużo głębsze i skuteczniejsze. Specjaliści oferują peeling chemiczny przy użyciu takich kwasów jak np. kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas salicylowy czy kwas glikolowy. Każdy z nich działa na różne problemy oraz powinien być precyzyjnie dobrany do rodzaju skóry pacjenta.

2. Plan leczenia
W przypadku osób, które borykają się z różnymi problemami skóry jak np. blizny, zaczerwieniania, zmarszczki, trądzik i inne – ważna jest konsultacja, na której specjalista dobierze odpowiedni peeling oraz ilość zabiegów, które spowodują zmniejszenie problemu lub całkowite jego usunięcie. Taka konsultacja jest również ważna, by poznać skórę pacjenta, by uniknąć ryzyka wystąpienia podrażnień i uczuleń.
Na małym fragmencie skóry sprawdza się ponadto działanie kwasów na skórę i po kilku minutach możemy odczytać, czy jest to korzystny czy niekorzystny dla naszego typu skóry zabieg.

3. Cena
Peeling chemiczny to zabieg, którego koszt w zależności od gabinetu waha się od 200 do 400 zł. Można skorzystać również z zakupu pakietu na kilka zabiegów, które są zazwyczaj w dużo korzystniejszych cenach.
Warto wybierać sprawdzone i profesjonalne miejsca, gdzie specjaliści dobiorą do naszej skóry idealne preparaty. Polecamy szczególnie renomowany gabinet, który wykonuje różnego rodzaju zabiegi z użyciem wysokiej jakości kwasów http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne . Specjaliści z Enklawa Institute to eksperci w wykonywaniu bezpiecznych i skutecznych zabiegów z użyciem różnego rodzaju kwasów.

Jak wynika z powyższego, peeling kwasami to zabieg zupełnie prosty i bezpieczny i nie należy się go obawiać. W przypadku problemów skórnych umożliwia on całkowite wyleczenie go lub zdecydowanie zmniejszenie widocznych zmian skórnych. Jest to zabieg, który jest bez ograniczeń wiekowych – spokojnie mogą wykonywać nastolatki oraz osoby starsze. Nie trzeba się również specjalnie i długo do niego przygotowywać.