Woda mineralna – poznaj jej właściwości zdrowotne

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ponad 60% masy ludzkiego ciała stanowi woda! Nic więc dziwnego, że jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jej niedobory mogą mieć negatywny wpływ na wiele istotnych funkcji życiowych. Warto pamiętać, że nawodnienie to nie zaleta wody, a dobra woda to taka, której skład zawiera dużą ilość składników mineralnych w odpowiednich proporcjach.

Dlaczego woda mineralna?

To, że picie wody mineralnej jest jednym z najprostszych sposobów na codzienne uzupełnianie cennych minerałów w organizmie, udowadniają liczne badania laboratoryjne. Dla przykładu, jeśli woda mineralna w składzie zawiera magnez, wchłonie się on około 30 razy lepiej niż ten zawarty w pożywieniu. Z kolei jeśli woda zawiera wodorowęglany, mają one znaczenie fizjologiczne dopiero wtedy, gdy występują w ilości powyżej 600mg/l. Dodatkowo, warto wspomnieć, że składniki mineralne zawarte w wodzie są przyswajane przez organizm znacznie skuteczniej, niż jakikolwiek inny sposób, ponieważ są bardzo łatwo absorbowalne w przewodzie pokarmowym. Zbyt małe spożycie składników mineralnych, nieregularne żywienie oraz dostarczanie niewystarczającej ilości płynów mogą przyczynić się do szeregu chorób i uch powikłań. To tylko kilka z powodów, dla których picie wody powinno stać się naszym codziennym nawykiem.

Woda mineralna. Skład. Na co zwracać uwagę?

Skoro znamy już zalety wody mineralnej, nasuwa się pytanie – którą wybrać? Półki sklepowe aż uginają się od różnego rodzaju wód mineralnych. Wybierając tę właściwą, warto jednak dokładniej przyjrzeć się informacjom dostępnym na etykiecie. Mogłoby się wydawać oczywiste, że najważniejsza jest ilość rozpuszczonych składników mineralnych. Jednak ilość to nie wszystko! Istotne również jest, w jakich proporcjach występują. Przykładowo, aby wapń i magnez zawarty w produktach spożywczych był skutecznie przyswajany, ich proporcje powinny wynosić 2 do 1. Dokładnie takie proporcje pierwiastków posiada w swoim składzie naturalna woda mineralna Piwniczanka.

Dobra woda to o woda z natury mineralna

Skąd biorą się wszystkie zdrowotne właściwości wody mineralnej? Z natury! Dobra woda to taka, która trafia w nasze ręce w niezmienionej formie, taka jaką dała nam natura. Właśnie taką wodą jest naturalna woda mineralna Piwniczanka. Jest ona wydobywana w miejscowości Piwniczna – Zdrój, z głębokości kilkuset metrów, na ekologicznie czystych terenach Popradzkiego Parku Krajobrazowego, jednego z najstarszych parków na terenie Karpat w Beskidzie Sądeckim. To właśnie tutaj, w obrębie płaszczowiny magurskiej występuje wyjątkowa strefa hydrologiczna o bogatych zasobach zmineralizowanych wód. Dlatego Piwniczanka nie potrzebuje ingerencji ze strony człowieka. Jest poddawana jedynie filtrowaniu i odżelazianiu przez naturalne złoża żwirowe. Następnie woda jest rozlewana w profesjonalnej rozlewni do butelek i trafia wprost na sklepowe półki. Wypróbuj i poczuj moc minerałów!