W jakim wieku można odbyć mezoterapię mikroigłową?

w-jakim-wieku-mozna-odbyc-mezoterapie-mikroiglowa

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów regenerujących i odmładzających skórę. Jest mniej inwazyjny niż klasyczna mezoterapia. Zabieg ten może być stosowany przez osoby o różnych typach cery – do każdego kosmetolog dobiera odpowiedni preparat. Dowiedz się, na czym dokładnie polega mezoterapia mikroigłowa i kiedy najlepiej ją robić!

Mezoterapia mikroigłowa – co to za zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, podczas którego wprowadza się w głąb skóry preparaty oraz witaminy. W tym celu wykorzystuje się urządzenie, które jest wyposażone w kardridże z cienkimi igiełkami:

  • dermapen, czyli „długopis” z końcówką nakłuwającą.
  • roller, czyli obrotowy wałek z niedużymi igiełkami.

Zabieg polega na nakłuwaniu skóry bardzo gęsto, na odpowiednią głębokość. To, jak głęboko wprowadza się preparat zależy od potrzeb skóry, a także od wytrzymałości na ból klientki. Najczęściej mezoterapię mikroigłową przeprowadza się na twarzy, szyi i dekolcie, ale można poddać zabiegowi także brzuch, pośladki, uda czy ramiona.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty

Podczas zabiegu wprowadza się do skóry odpowiednio dopasowane do jej potrzeb mieszanki składników, czyli tzw. koktajle. Mają one w składzie między innymi kwas hialuronowy, witaminy (A, C oraz E), aminokwasy, peptydy i rozmaite wyciągi (np. z alg). Mieszanki dostosowane do różnych typów skóry dostępne są w hurtowniach kosmetycznych, np. BeautyNova.

Efekty są zauważalne po 2- 4 zabiegach powtarzanych regularnie, czyli co ok. 3 tygodnie. W trakcie mezoterapii skóra zostaje naruszona, co wywołuje stan zapalny i zmusza ją do intensywnej regeneracji. W rezultacie staje się bardziej elastyczna i napięta, a drobne zmarszczki zostają wygładzone. Ten zabieg niweluje również blizny po trądziku i przebarwienia. To doskonała kuracja dla osób, które chcą także ujędrnić skórę.

Kiedy warto wykonywać mezoterapię mikroigłową?

Mezoterapię mikroigłową można wykonywać w każdym wieku. Preparaty aplikowane za pomocą mikronakłuć są dobierane do typu cery. Oznacza to, że zarówno nastolatka, jak i kobieta o cerze dojrzałej może poddać się temu zabiegowi. Wśród wskazań do mezoterapii jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, ale również spłycanie już istniejących zmarszczek. Przy jej pomocy można zmniejszyć widoczność porów i zlikwidować rozstępy, także mogą z niej korzystać również młodsze kobiety. Najczęściej jednak zgłaszają się na zabieg osoby, którym zależy na poprawie owalu twarzy czy efekcie liftingu twarzy i szyi.