W co ubrać dziecko na wakacyjny wyjazd?

Wakacyjny wyjazd z dzieckiem zawsze jest wyzwaniem. Również w kwestii ubrań. Co należy ze sobą zabrać, by być przygotowanym na każdą okazję? W co ubrać dziecko, by czuło się komfortowo?

Bawełna przede wszystkim

Skóra dziecka wymaga odpowiedniej termoregulacji – zwłaszcza jeśli mowa o niemowlętach, u których ten mechanizm dopiero się rozwija. Aby nie dopuścić do zbyt obfitego pocenia się malucha, warto wykorzystywać ubrania z materiałów naturalnych. Bawełna jest zatem najlepszym przyjacielem dzieci i rodziców, zwłaszcza w trakcie lata. Koniecznie spakujcie ze sobą kilka takich koszulek. Dziecko często się brudzi, dlatego t-shirty powinny stanowić większość wakacyjnej wyprawki. Świetne koszulki, bluzy i spodnie dla dziecka znajdziesz między innymi tutaj https://plnylala.pl/pol_m_DLA-DZIECI_Dziewczynka-273.html. Idealne do całodniowego rozrabiania.

Przewiewne ubrania

Przygotowując się do wyjazdu, koniecznie zapakuj jak najwięcej przewiewnych ubrań, które będą umożliwiały Twojemu maluchowi swobodne bieganie na zewnątrz. Postaw na krótkie szorty czy spódniczki w przypadku dziewczynki. Wybieraj raczej materiały, które nie przylegają bezpośrednio do skóry, gdyż to one są najwygodniejsze dla malucha. Nie będą ocierać delikatnej skóry czy powodować odparzeń. W sytuacji, w której dziecko może odsłonić więcej skóry, na przykład na plaży, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Zawsze miej ze sobą krem z filtrem.

Czapeczka to konieczność

Ochrona przed słońcem dotyczy nie tylko skóry na ciele. Głowa przegrzewa się najłatwiej, dlatego koniecznie zadbaj o to, by zawsze mieć ze sobą jakieś nakrycie głowy dla malucha. Na szczęście czapeczki dostępne są w różnych modelach i kolorach, które z łatwością dopasujesz do kreacji, jaką wymyśliłaś dla dziecka. Wybierz czapki typu bucket lub tradycyjne czapki z daszkiem. Dziewczynce zaś do twarzy będzie w słomkowym kapeluszu lub kolorowej chustce na głowie. Ten element to ważna część wakacyjnego stroju dziecka – chroni przed słońcem i dodatkowo sprawia, że maluch wygląda stylowo.

Ubranie dziecka na wakacyjny wyjazd nie jest trudne. Wystarczy pamiętać o dwóch najważniejszych elementach, które muszą towarzyszyć nam podczas odpoczynku – komforcie i bezpieczeństwie. A zatem udanego wyjazdu!