Usuwanie worków pod oczami: blefaroplastyka jeszcze nigdy nie była tak skuteczna

Oczy, które wyglądają na podpuchnięte, to nieestetyczny problem wielu z nas. Opuchlizna pod oczami jest oznaką zastojów limfy w tkankach podskórnych. Często worki pod oczami powstają w wyniku dziedziczenia tej dolegliwości po rodzicach, czasami pojawiają się też z upływem lat, gdy spada napięcie naszego mięśnia okrężnego oka i słabną tkanki wokół niego. Istotny wpływ na ten uporczywy mankament urody ma tryb życia – z ogromnym prawdopodobieństwem worki pod oczami pojawią się u osób, które regularnie nie śpią w nocy i nie dbają o zdrową dietę oraz nadużywają papierosów i alkoholu.

Czasami występują one również u tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia – gdy limfa krąży zdecydowanie wolniej, produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych i gromadzą się w tkance podskórnej. Worki pod oczami często pojawiają się także u osób, które lubią się opalać. Podpuchnięte oczy mogą również świadczyć o chorobach serca, układu krążenia, nerek i tarczycy, czego następstwem w organizmie jest zatrzymywanie się wody i alergie. W salonach kosmetycznych proponowano nam do tej pory różne metody korygowania worków pod oczami, jednak żadna z nich nie była tak skuteczna, jak usuwanie tego mankamentu urody przy pomocy blefaroplastyki. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na zabieg przy pomocy tej przełomowej metody!

Dlaczego pojawiają się ,,worki pod oczami”?

Wraz z upływem lat powieki tracą swoją elastyczność i nadają twarzy oraz oczom charakterystyczny wygląd zmęczenia. Skóra ulega dużemu zwiotczeniu i rozciągnięciu, a napięcie mięśni zdecydowanie się zmniejsza. Tłuszcz pod skórą przemieszcza się w dół i wypycha wiotką skórę, powodując powstanie tzw. ,,worków pod oczami”.

Blefaroplastyka, czyli najlepszy sposób na pożegnanie ,,worków pod oczami”

Zapytaliśmy Lekarzy z Kliniki Melitus, czym wyróżnia się zabieg z zakresu blefaroplastyki, że jest aż tak bardzo popularny wśród Pacjentów. Specjaliści twierdzą, że ten zabieg pomaga odświeżyć i odmłodzić spojrzenie o kilka lat. Efekt usuwania worków pod oczami jest długotrwały. Nowatorska technologia pozwala na redukcję nadmiaru skóry w okolicach powiek górnych i dolnych oraz uzyskanie efektu młodszego wyglądu twarzy. Nie bez powodu zabieg cieszy się tak ogromną popularnością wśród zadowolonych Pacjentów, ponieważ pole widzenia oka zwiększa się właśnie dzięki idealnemu podniesieniu górnej powieki, dając długotrwałe efekty. Ogromnym atutem zabiegu jest możliwość wykonania go w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg usunięcia worków pod oczami polega na wycięciu nadmiaru skóry powiek, a w wielu przypadkach usuwa się także nadmiar tkanki tłuszczowej. Natomiast zabieg dolnych polega na wycięciu nadmiaru skóry i zwiększeniu napięcia powieki. Zazwyczaj w czasie zabiegu usuwa się worki pod oczami, czyli nadmiar przemieszczonego w dół tłuszczu. Po zabiegu skóra powiek jest idealnie wygładzona.

Blefaroplastyka – efekty zabiegu

  • Zredukowane sińce pod oczami,
  • wygładzenie górnych i dolnych powiek,
  • redukcja nadmiaru skóry w okolicach powiek górnych i dolnych,
  • młodszy wygląd twarzy.

Lekarze z Kliniki Melitus w Warszawie podkreślają, że przed decyzją o usuwaniu worków dzięki możliwościom blefaroplastyki, bardzo ważna jest konsultacja specjalistyczna, podczas pierwszej wizyty w klinice specjalista zapoznaje się z problemem indywidualnym Pacjenta i wyznacza badania, które zaleca wykonać przed zabiegiem.

Więcej informacji na temat usuwania worków pod oczami znajdą Państwo na stronie: klinikamelitus.pl.