Krata na wiele sposobów
Kraciaste koszule, spodnie czy płaszcze dostępne są w sklepach właściwie przez cały rok. Zmienia się natomiast kolorystyka czy rodzaje tkanin, ponieważ inne materiały sprawdzają się w środku lata, inne późną jesienią i zimą. Tkanina w kratę, zarówno w wersji letniej (cienka, zwiewna, delikatna), jak i zimowej (sztywniejsza, zwarta i ciepła) dostępna jest w wielu sklepach z tkaninami. Nie musimy zatem wydawać kroci na modne ubrania w kratkę – możemy samodzielnie bądź z pomocą zaprzyjaźnionej krawcowej uszyć kreację inną niż wszystkie, ale wpisującą się w aktualne trendy.
Kratę można nosić na wiele sposobów. Zwykle kraciastą koszulę, marynarkę czy spódnicę zestawiamy z gładkimi i jednokolorowymi elementami garderoby. Ci, którzy nie boją się eksperymentów, mogą postawić na tzw. total look, albo zestawić kratę ze wzorami innego typu, np. paskami, kwiatami czy groszkami.
Na ulicach polskich miast kratę spotykamy często na dodatkach, głównie szalach i apaszkach, ale także kapeluszach i kaszkietach. Elementem przełamującym dość prostą i klasyczną stylizację może być także torebka w kratkę.
Tkanina w kratę – jak kupować?
Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu w sklepach z tkaninami warto prześledzić trendy na sezon wiosna-lato 2019 i przekonać się, jakiego rodzaju kratka dominuje na wybiegach. Oczywiście kierowanie się modą nie każdemu wychodzi na dobre, dlatego niekiedy do hitów sezonu warto podejść z rezerwą i w sklepach z tkaninami wybierać to, co po prostu nam się podoba i pasuje do naszego stylu bycia.
Obecnie dużą popularnością cieszą się internetowe sklepy z tkaninami, oferujące wiele różnorodnych materiałów w korzystnych cenach. Strony ze zdjęciami i opisami poszczególnych tkanin można przeglądać w dowolnym czasie. Robienie zakupów nie wymaga wychodzenia z domu. Zaletą zakupów internetowych jest także to, że produkty można odesłać w terminie 14 dni bez podania przyczyny. Jeśli zatem zamówiona tkanina w kratę nie spełnia naszych oczekiwań, możemy zwrócić ją do sklepu.
Tkaniny warto kupować w sklepach cieszących się dobrą opinią, sprzedających tkaniny na metry (niektóre sklepy oferują nawet ceny za pół metra), opisujących wygląd i „zachowanie” tkaniny, sugerujących, do czego można ją wykorzystać. To pozwala sądzić, że sklep internetowy dba o klientów, a współpraca z nim będzie udana.