Te zmarszczki usuniesz za pomocą kwasu hialuronowego!

Te zmarszczki usuniesz za pomocą kwasu hialuronowego!

Lwia zmarszczka, kurze łapki, bruzdy nosowo-wargowe – to tylko kilka nazw rodzajów zmarszczek, które tworzą się na twarzy. Mogą pojawiać się wskutek nadmiernej mimiki czy z powodu uszkodzeń słonecznych skóry. Zmarszczek na twarzy możesz się skutecznie pozbyć! Pomoże w tym zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Jak działa ta substancja? Które zmarszczki, dzięki niej usuniesz? Przeczytaj ten artykuł i umów się na zabieg!

Wypełniacz z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja znana od lat. Swoją popularność zyskała dzięki modnym zabiegom wypełniającym, ale tak naprawdę kwas hialuronowy jest to budulec wielu tkanek w ludzkim organizmie (stawów, gałek ocznych, skóry). Znając doskonałe właściwości kwasu hialuronowego, który potrafi wiązać wodę, zaczęto go stosować także jako wypełniacz, który poprawia kondycję skóry. Podając go metodą iniekcji sprawiamy, że skóra na nowo zyskuje nawilżenie, staje się bardziej elastyczna i jędrna. Oprócz tego substancję tę lekarze stosują w celu wyrównania lub uzupełnienia ubytków w tkankach (np. w celu modelowania brody lub policzków). Kwas hialuronowy ma również nieocenione znaczenie w redukcji zmarszczek na twarzy.

Kwas hialuronowy na zmarszczki

W gabinecie medycyny estetycznej możesz wykonywać zabieg z kwasem hialuronowym na różnego rodzaju zmarszczki. Wypełniacz ten sprawdzi się zatem świetnie w niwelowaniu zmarszczek na czole, które powodują, że twarz wygląda srogo. Kwas hialuronowy podany w tę okolicę sprawia, że linie czoła stają się wygładzone. Można go również zastosować do usuwania tzw. lwiej zmarszczki. Jest to poprzeczna bruzda, która tworzy się między brwiami i może sprawiać, że będziemy wyglądać na ciągle zagniewanych. Podając w to miejsce kwas hialuronowy zmarszczka ta ulega wygładzeniu, a twarz nie traci swojej naturalnej mimiki. Kolejnym wskazaniem do zastosowania wypełniacza z kwasem hialuronowym są tzw. kurze łapki. Co to takiego? To poziome zmarszczki znajdujące się w kącikach zewnętrznych oka. Często tworzą się i utrwalają wskutek nadmiernych ruchów mięśni w tej okolicy. Wybierając wypełniacz w tę okolicę, musimy zatem mieć pewność, że po zabiegu nadal będzie zachowana odpowiednia dynamika twarzy. Tak np. będzie działał Teosyal, czyli preparat kwasu hialuronowego, który podaje się w celu korekcji zmarszczek.

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mają to do siebie, że ich efekty są czasowe. Po pewnym czasie ulegają naturalnemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się preparatu będzie zależał od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz jego stylu życia. Na szybkość wchłaniania będzie miała wpływ ekspozycja na słońce (wizyty w solarium) oraz np. palenie papierosów. Z reguły taki wypełniacz wchłania się po kilku miesiącach. Czy jest to zaleta? Tak! Wielu pacjentów w tym czasie może przemyśleć, czy nadal chcą korzystać z zabiegów, czy efekt im się podoba, czy dokładać objętość wypełniacza lub zastosować go trochę mniej.