Poznaj naturalne metody na obniżenie ciśnienia krwi

Poznaj naturalne metody na obniżenie ciśnienia krwi

Wysokie albo nieregularne ciśnienie krwi to spory problem, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. Co ciekawe nie trzeba sięgać po leki przepisywane przez specjalistów. Wystarczą domowe, naturalne sposoby, a wśród nich maść z jadem pszczelim, unikanie stresu i odpowiednia dieta.

Jakie czynniki przyczyniają się do rozwinięcia nadciśnienia tętniczego?

Ciśnienie tętnicze jest nieregularne albo zbyt wysokie ze względu na uwarunkowania genetyczne, labilność czynnościową układu współczulnego, przewlekły stres związany z problemami w życiu prywatnym albo wymagającą pracą. Do rozwoju nadciśnienia przyczynia się także nadwaga, niewłaściwy sposób odżywiania, spożywanie dużych ilości alkoholu oraz palenie tytoniu. Maść z jadem pszczelim to doskonały pszczeli produkt, który jest w stanie poradzić sobie ze wysokim ciśnieniem, ale trzeba też przyjrzeć się innym kwestiom.

Maść z jadem pszczelim i inne sposoby radzenia sobie z nadciśnieniem

Nieleczenie nadciśnienia tętniczego generuje spore problemy, a co najgorsze może nawet zagrażać życiu. Wśród pierwszych objawów nadciśnienia, które powinny wywołać zaniepokojenie, wymienia się bóle i zawroty głowy i przyspieszoną akcję serca. Właściwa dieta i aktywny styl życia są w stanie poradzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami choroby. Przede wszystkim w jadłospisie nie może występować zbyt dużo sodu i potasu, czyli dieta jest zbliżona do diety śródziemnomorskiej.

W celu uregulowania ciśnienia należy zredukować masę ciała, czyli pozbyć się nadwagi albo otyłości. Wystarczy kilka kilogramów mniej, aby zauważyć dużą zmianę. Wprowadzenie aktywności fizycznej również przynosi doskonałe efekty. Mowa o średnio umiarkowanych treningach. Świetnie sprawdzają się treningi cardio, marsz, pływanie oraz ćwiczenia gimnastyczne.

Należy ograniczyć ilość soli występującej w posiłkach. Nie poleca się spożywania wędliny, jedzenia konserwowego, przetworów w puszce oraz szkle. Na stan zdrowia źle wpływają słone przekąski, czyli chrupki, paluszki, solone orzeszki oraz kostki rosołowe.

Kluczowe znaczenie odgrywa także wzbogacenie diety w cenny potas. Należy spożywać jak najwięcej pomidorów, bananów, nasion roślin strączkowych, orzechów, pestek i zielonych warzyw.

Alkohol nie jest przyjacielem osób zmagających się z wysoki ciśnieniem. Niewskazana jest również kofeina, gdyż działa pobudzająco i dodatkowo obciąża pracę serca. Nie ma przeciwwskazań do wypijania jednej filiżanki kawy na dzień, ale picie dużych ilości napojów energetycznych może przynieść tragiczne skutki.

Maść z jadem pszczelim również przyniesie doskonałe efekty. Dodatkowo należy całkowicie zrezygnować z palenia, zredukować stres i zadbać o dobrze przespane noce.