Taxi – wygoda czy zbędne koszty?

Dla niektórych przemieszczanie się taksówką po jakimkolwiek mieście, w tym także po Gdańsku, to zbędna strata pieniędzy. Dla innych jest to najwygodniejszy środek transportu. W jakich sytuacjach przejazd taksówką jest opłacalny, a w jakich lepiej postawić na komunikację miejską lub poruszanie się na własnych nogach?

Dojazd do hotelu i niektórych atrakcji

Przemieszczanie się z mnóstwem bagaży nigdy nie jest przyjemne. Jeśli wybierzemy komunikację miejską, możemy być podwójnie niezadowoleni; zazwyczaj panuje w niej tłok, zwłaszcza jeśli chodzi o gdańskie tramwaje. Jeśli wybierzemy niewielki pensjonat na uboczu miasta, szanse, że dojedziemy tam bez przesiadek maleją niemal do zera. Z tego względu w takiej sytuacji warto jednak postawić na taksówkę – dowiezie nas bezpośrednio pod miejsce docelowe, a taksówkarz pomoże nam w wypakowaniu walizek z bagażnika. Doskonale sprawdza się dużych miastach, takich jak na przykład taxi będzie dobrym wyborem także wtedy, gdy chcemy dostać się w pobliże niektórych atrakcji; przykładem może być Stare Miasto. Dojazd taksówką w wybrane miejsce zaoszczędzi nam również niepotrzebnego stresu i nerwów – w mieście, którego nie znamy, bardzo łatwo się zgubić.

Spotkanie biznesowe

Na spotkanie biznesowe lub rozmowę o pracę również lepiej wybrać się taksówką. Dzięki temu mamy pewność, że nie spóźnimy się na ważne spotkanie. Warto pamiętać, że komunikacja miejska nie zawsze przyjeżdża na czas, w związku z czym jeśli nie mamy odpowiedniego zapasu czasu, korzystniejszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki. W drodze na spotkanie biznesowe lub rozmowę o pracę liczy się również komfort – w taksówce nie spocimy się, a całą drogę przejedziemy siedząc wygodnie na siedzeniu (co w przypadku komunikacji miejskiej nie zawsze jest takie oczywiste). Czasami zamówienie taksówki jest korzystniejsze nawet dla osób, które posiadają samochód – podczas drogi nie muszą skupiać się na kierowaniu i obserwowaniu drogi, mogą za to spróbować się zrelaksować i wyciszyć.