Kwiaty dla ukochanej kobiety – relikt przeszłości czy ponadczasowy gest wielkiej miłości?

Bezinteresownie podarowane kwiaty cieszą każdą kobietę, i nie ma znaczenia, czy jest to akurat bukiet ulubionych róż, czy nieco zapomniany goździk. To przede wszystkim gest, który w momencie, gdy przestaje się kojarzyć jedynie z podarunkiem na daną okoliczność, przez ukochaną zawsze będzie bardzo doceniony.

Dlaczego współczesny mężczyzna, kwiaty dla ukochanej kobiety kupuje tak rzadko?

W natłoku spraw, obowiązków zawodowych, ale i domowych, a także nadmiaru stresu, zaczynamy zapominać o tym, co jest równie ważne, czyli dbałość o związek, który rozpoczął się być może już wiele lat temu. Kwiaty kupowane bez okazji miały wyrażać zainteresowanie w pierwszych tygodniach, miesiącach, a nawet latach związku. Nie kojarzyły się jedynie z szybkim prezentem na daną okazję. Kwiaty dla ukochanej mężczyzna kupował, by wyrazić stan zakochania. Co zatem zmieniło się po tych długich latach wspólnego życia?

Panuje błędne przekonanie i myślenie, że to krok w stronę bycia „pod pantoflem”. Panowie czasami boją się, że zostaną wyśmiani przez swoich kolegów. Do tego dochodzi natura niektórych panów, którzy myślą, że po latach związku, przyzwyczajenia, poznania siebie w dużym stopniu, takie gesty przestają mieć znaczenie. To błędne założenie, a zadawanie pytań paniom, które ów kwiaty dostają bez okazji i stosunkowo często, co tym razem się stało, że znów została obdarowana bądź, czy partnerowi/mężowi jeszcze się to nie znudziło, to raczej kompletne niezrozumienie, a czasami również niezdrowa zazdrość.

Ważniejsze wydatki niż zakup kwiatów

Mówi się, i jest mimo wszystko w tym wiele prawdy, że najważniejsze jest codzienne zachowanie, a w tym szerokim pojęciu kryć się może wsparcie, pomoc, a niekoniecznie to, co jest materialne i kosztuje określoną kwotę. Jednakże kupowane kwiaty dla ukochanej to najlepsza okazja, by podtrzymać emocje w związku. Przypomnieć sobie, jak to było w momencie, gdy się poznawaliśmy, powrócić na chwilę do stanu zakochania. Takie drobne gesty są o tyle ważne, że nie ma aż takiego znaczenia kolor kwiatu, jego rodzaj czy objętość bukietu. To przede wszystkim symboliczny, drobny gest, który jest w stanie powiedzieć kobiecie wybranej na partnerkę życiową: „kocham cię”, „wspieram cię” czy „jesteś dla mnie ważna”.

A gdy rodzina lub po prostu dwójka, samotnie mieszkających młodych ludzi zmaga się z wieloma wydatkami? Czy kwiaty dla ukochanej oznaczają horrendalnie drogi wydatek, na który nie można sobie pozwolić? Oczywiście, że nie, bo nie istnieją zasady, które mówią o kupowaniu jedynie obfitych, wielkich i kosztownych bukietów. Wystarczy jeden tulipan czy róża za kilka złotych, a dla tych, którzy naprawdę liczą się z każdą złotówką, może to być bukiecik zrobiony z samodzielnie zerwanych polnych kwiatów. Kobieta jeszcze bardziej doceni taki gest!

Kwiaty dla ukochanej kobiety? Mówimy zdecydowanie tak, i namawiamy Panów na taki gest raz na jakiś czas (ale nie raz do roku z okazji Dnia Kobiet), a Paniom polecamy docenić nawet taki bukiecik, który niekoniecznie oferuje ulubiony gatunek kwiatów.