Polska: gdzie wybrać się na urlop?

Wiele osób wciąż nie docenia, że w naszym kraju znajdzie właściwie wszystko, czego można szukać – urlopowicze mogą wybrać się nie tylko nad morze, ale także w góry, nad urokliwe mazurskie jeziora czy rozległe łąki w różnych częściach kraju. Dla niezdecydowanych – kilka propozycji miejsc na wakacyjny odpoczynek w Polsce.

Mikołajki

Osoby, które uwielbiają małe, urokliwe miasteczka, z miejsca zakochają się w Mikołajkach. To miejscowość położona w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, a dokładniej – nad jeziorem Tałty i Jeziorem Mikołajskim. W sezonie letnim odwiedzane przez wielu turystów; dobry punkt wypadowy do zwiedzania całego regionu (z Mikołajek blisko m.in. do tzw. letniej stolicy Polski, czyli do Mrągowa). Z Mikołajek blisko także do Giżycka. Muzyka szantowa, przystań żeglarska i malutki, ale niezwykle klimatyczny rynek – to najtrafniejszy opis miasta.

Cisna

„A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?” – ten słynny slogan można usłyszeć najczęściej od pracowników korporacji i wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić coś w swoim życiu (najlepiej natychmiast). Bieszczady to jednak nie tylko świetne miejsce na ucieczkę od codziennych problemów, ale także region, który zwyczajnie warto odwiedzić – głównie ze względu na dziką, zachwycającą przyrodę. Cisna to jedna z wielu malowniczych miejscowości; z miejsca urzeka każdego wczasowicza. Domki drewniane, których jest sporo w okolicy, zachwycają swoim perfekcyjnym wykończeniem.

Szczecin

Dla wielu to prawdopodobnie dość nieoczywisty wybór – dlaczego Szczecin? Po pierwsze miasto samo w sobie może zachwycać – ciekawa architektura, piękne, duże jezioro niedaleko centrum; to już wystarczające powody, by wybrać się tam w wakacje. Szczecin to jednak także świetna baza wypadowa; zaledwie godzinę drogi pociągiem od Międzyzdrojów (i tym samym morza); niedaleko jest również Świnoujście i wyspa Wolin. Osoby, które chcą odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów, mogą szybko dostać się do Berlina – to jedynie dwie godziny drogi pociągiem.